Masz pytania?

Chcesz zapisać się na zajęcia?

Napisz do nas

PRZEJDŹ DO FORMULARZA

660 611 669
kontakt@symposio.pl

Kursy gimnazjalne Wrocław

Program

Jak to wygląda?

Każda grupa 1 dnia turnusu (pn-pt, 5 dni) dostaje do rozwiązania pewne zadanie, z którym musi sobie poradzić do piątku. Ostatniego dnia tygodnia grupa dochodzi do zdobycia jednego z ośmiu kawałków układanki. Zadanie na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowane. Do rozwiązania da się jednak dojść zbierając różne wskazówki - każdego dnia po jednej. Aby do niej dojść, trzeba rozwiązać parę lub paręnaście zadań jednego dnia. Większość zadań realizujemy “w terenie”. Symposio jest jedynie bazą, w której się zbieramy, jemy obiad oraz podsumowujemy z uczestnikami naszą dzienną aktywność.

Aura tajemniczości, przygody, poszukiwania, łamigłówki, tropienie, dociekania, spostrzegawczość — tego na naszych półkoloniach na pewno nie zabraknie.

Odpowiemy na pytania

 • Kto bardziej przybliży nas do odkrycia tajemnicy? Niemcy, Czesi czy Polacy? W jakim języku dawnych władców Wrocławia jest ukryta wskazówka?
 • Opowieści o starych kościołach nudzą dzieci. Co, jeśli w tej opowieści będzie ukryty komunikat? Coś, na co trzeba zwrócić uwagę żeby dojść do prawdy…
 • O pewnej godzinie cień pewnego pomnika wskazuje pewną rzecz. Ta rzecz jest początkiem szlaku, którym trzeba podążyć aby znaleźć wskazówkę…
 • Czy podziemny Wrocław istnieje? Czy gdzieś tam na dole nie ma dla nas kolejnej porady?
 • Pokój się zamyka. Jest tylko godzina na wyjście i wyniesienie informacji. Czy czasu wystarczy?

Gdzie będziemy?


Nasze półkolonie wymagają zachowania tajemnicy

Z tego powodu opis na stronie internetowej może wydać się Państwu ubogi, czy niewystarczający. Trochę więcej informacji możemy udzielić przez telefon, prosimy jednak o zachowanie tych informacji dla siebie, tak aby nie zepsuć dzieciom zabawy :)

Zabawa to nie wszystko!

Chcielibyśmy aby dzieci dzięki wakacyjnym zajęciom stały się bardziej otwarymi, empatycznymi, współdziałającymi z innymi ludźmi. Każde z naszych zadań wymaga pracy w grupie i wysiłku każdego z uczestników. Jeśli zadanie wykonujemy podzieleni na grupy, np. Ze względu na wiek, to wskazówka zdobyta przez grupę młodszą jest tak samo cenna jak ta, zdobyta przez starsze dzieci. Chcemy aby przez ten tydzień wszyscy stali się zespołem i działali razem, aby osiągnąć cel i zdobyć nagrodę.

Cena

Koszt uczestnictwa w turnusie (1 tydzień) to 549 złotych.

Ceny promocyjne:

Do 20 maja: 550 399zł

Do 30 maja: 550 449zł

Do 15 czerwca: 550 499zł

Po 15 czerwca: 549zł

W tę cenę wchodzi:

Formularz zgłoszeniowy

Dane uczestnika:

Dane opiekuna:

Pytania i odpowiedzi

Jaki jest dokładny plan półkolonii?

Nie możemy Państwu zdradzić dokładnego planu naszych półkolonii. W założeniu, nasza zabawa jest spowita mgłą tajemnic, nie możemy zatem opisywać zagadek na stronie internetowej. Każdy dzień czasowo wygląda, mniej więcej, podobnie:


 • 7.30-8.00 Zbiórka uczestników
 • 8.00-9.00 Zapoznanie uczestników z zadaniem
 • 9.00-14 Rozwiązywanie zagadki/wycieczka (czas na II śniadanie)
 • 14-15 Powrót do Symposio i obiad
 • 15-16 Podsumowanie dnia, zarys jutrzejszych zadań
 • 16-17.30 Oczekiwanie na odebranie uczestnika przez rodziców

Czy moje dziecko będzie bezpieczne podczas tych wszystkich zadań?

Nasze zadania tworzymy tak, aby były odpowiednie dla uczestników w wieku od 6 do 12 lat. Czasami istnieje konieczność podzielenia grupy na dwie części - wtedy starsze dzieci zajmują się swoją częścią, a młodsze swoją. Udział każdej grupy jest tak samo niezbędny w rozwiązniu zagadki. Uczestnicy w trakcie trwania półkolonii przez cały czas pozostają pod nadzorem opiekunów. Nasi opiekunowie mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi, a także są dyplomowanymi opiekunami kolonijnymi. Nasze półkolonie są zarejestrowane w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Każy z uczestników półkolonii jest objęty ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Czy mogę zapisać dziecko na dwa tygodnie półkolonii? Czy zadania się powtarzają?

Każdy turnus to inna opowieść i inny kawałek układanki do zdobycia. Bez problemu można zapisać dziecko na dowolną liczbę turnusów - zadania będą inne.

Kim są opiekunowie?

Opiekunami są wyłącznie osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy przy koloniach lub półkoloniach. Każdy z nich ukończył stosowny kurs dla opiekuna kolonii, co jest potwierdzone zaświadczeniem. Przy organizacji półkolonii współpracujemy także z pedagogiem, który akceptuje i modyfikuje nasze pomysły na zadania.

Jak to wygląda od strony prawnej?

Organizatorem półkolonii jest Symposio Centrum Edukacyjne Aleksander Możdżan. NIP: 8992742825, REGON: 022109903. Działamy na wrocławskim rynku edukacyjnym już 3 lata, pozostając jednym z liderów rynku korepetycji oraz kursów maturalnych. Półkolonie odbywają się w naszych salach, przy ulicy Leszczyńskiego. Na potrzeby półkolonii są one specjalnie przystosowywane dla dzieci - sale są wyposażane w specjalne meble, ustawiamy także dekoracje oraz pozwalamy uczestnikom zmienić kolorystykę sali.

Jak dokonać zapisu?

Aby dokonać zapisu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego powyżej. Można także złożyć zapis drogą mailową: kontakt@symposio.pl lub dzwoniąc pod nasz numer telefonu: 660 611 669.

Czy mogę zapisać syna razem z kolegą?

Jak najbardziej, jego rodzic także musi dokonać zapisu tą samą drogą. Najlepiej do nas zadzwonić lub wysłać wiadomość, rezerwując miejsce dla kolegi/koleżanki. Mają Państwo wtedy pewność, że będziemy dysponować wolnym miejsce.

Jak mogę płacić za zajęcia?

Za półkolonię można zapłacić jednorazowo, przed ich rozpoczęciem LUB wpłacić zaliczkę, a do dnia rozpoczęcia resztę kwoty LUB podzielić płatność na raty (max. 2 miesiące w przypadku 1 turnusu, 4 miesiące w przypadku 2 lub większej ilości turnusów).

Czy mogę skorzystać z jakichś zniżek?

Mogą Państwo skorzystać ze zniżek związanych z terminem zapisów (informacja powyżej), mogą Państwo także skorzystać ze zniżki 10% w przypadku zapisu na więcej niż jeden turnus oraz -50 PLN za zapis większej liczby osób (rodzeństwa lub kolegi/koleżanki z polecenia). Zniżki nie łączą się ze sobą.