Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty Katowice

Informacje podstawowe

Oferujemy jedyne takie w Katowicach i na Śląsku kursy ósmoklasisty prowadzone STACJONARNIE w kameralnych grupach. Od 2013 roku specjalizujemy się wyłącznie w przygotowaniu uczniów do egzaminów – wcześniej gimnazjalnego, a obecnie ósmoklasisty. Nasze zajęcia są stworzone dla ósmoklasistów, którzy chcieliby uzyskać jak najlepszy wynik i poprawić swoje szanse w rekrutacji do liceów.

Program naszych kursów ósmoklasisty jest oparty na naszym wyjątkowym programie 8 KEY EXAM, który jest efektem naszego wieloletniego doświadczenia oraz połączeniem, w idealnych proporcjach, teoretycznej powtórki, praktycznych ćwiczeń na zadaniach typu egzaminacyjnego oraz spiralnej metody, dzięki której wracamy do już raz omówionych zagadnień. Naszych uczniów uczymy wszystkich umiejętności, trików, taktyk niezbędnych do uzyskania bardzo dobrych wyników.

W ciągu naszej wieloletniej działalności uczyliśmy ponad 2000 osób, duża część z ósmoklasistów (a wcześniej gimnazjalistów), która uczęszczała na kursy po podstawowej edukacji wraca do nas po latach na kursy maturalne. Wasze zaufanie to dla nas wskazówka, że obrana przez nas droga jest słuszna.

W tym roku zapraszamy na kursy Twoje dziecko! 🙂

Kursy przygotowujące
do egzaminu ósmoklasisty
Śląsk Katowice

Oto oferta przedmiotów, których uczymy

Język polski

Kurs ósmoklasisty Śląsk Katowice z j. polskiego

Autorzy arkusza egzaminacyjnego z polskiego zazwyczaj układają jego treść według konkretnego wzoru, klucza, z którym zapoznajemy każdego z uczniów na zajęiach. Nasz kurs ósmoklasisty z języka polskiego to uzupełnienie wiedzy zdobytej w szkole. Tam jednak nauczyciele nie mają czasu aby omawiać z klasami tego, co czeka ich na egzaminie. Realizują przeładowany program szkolny, więc niestety na analizowanie tego z czym ósmoklasiści będą musieli się zmierzyć pod koniec roku, nie zostaje im już czasu. Z tego powodu rok w rok podczas pierwszych spotkań kursu znajdujemy uczniów, którzy nigdy widzieli arkusza na oczy! Konsekwencje tego błędu mogłyby być poważne, ale jesteśmy w stanie bardzo szybko to nadrobić. Lektury mają duże znaczenie w kontekście egzaminu z języka polskiego. Powtórzymy zatem najważniejsze informacje z lektur obowiązkowych. Aby wiedzieć, że uczniowie znają je w stu procentach analizujemy fabułę, przypominamy fragmenty oraz wskazujemy na najważniejsze elementy.

Bardzo ważne jest aby ósmoklasista był zapoznany z formami wypowiedzi pisemnych, które są najlepiej punktowane na egzaminie – długimi, czyli z rozprawką lub opowiadaniem czy krótkimi, jak streszczenie. Będziemy także oswajać kursantów z częścią językowo-gramatyczną oraz czytaniem ze zrozumieniem.

Wszyscy uczniowie zapisani na nasz kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty Katowice z języka polskiego oceniają nasze zajęcia wielokrotnie lepiej niż te szkolne. Kluczem jest odpowiednie podjeście – nie zanudzamy uczestników zajęć – uważamy, że nasze zadanie to doprowadzić ich do jak najlepszego rezultatu. Wybieramy więc sposoby, które w skondensowanej formie pozwalają nam przekazać jak najwięcej wiedzy.

Nieważne czy Twój ósmoklasista ma problemy z pisaniem wypracowań czy dostaje w szkole same piątki – nasze kursy pozwalają osiągnąć świetne rezultaty każdemu!

Dla uczniów oraz rodziców przygotowaliśmy także specjalny wpis na naszym blogu, w którym podajemy wszystkie lektury obowiązkowe. Możesz się z nimi zapoznać tutaj: Lektury egzamin ósmoklasisty 2024

Matematyka

Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty Katowice Śląsk z matematyki

Są dwa typy uczniów, którzy zgłaszają się na nasz kurs przygotowawczy do egzaminu ósmoklasisty Katowice. Pierwszy – to osoby mające trudności z nauką matematyki, a drugi, to ci dla których obliczenia i rozwiązywania zadań nie stanowią większego problemu. Dla nas nie ma to żadnego znaczenia. Matematyka może być koszmarem, który ciągnie się za Twoim dzieckiem przez całą szkołę lub Twoje dziecko może być na „Ty” z królową nauk – w każdym przypadku uczestnictwo w kursie przyniesie widoczne korzyści. Zaczynamy od przeprowadzenia testu wstępnego i przydzielamy uczniów do właściwych grup. Nie myślimy jednak o nich jako o grupie „gorszej” czy „lepszej”. Nasze metody pozwolą w każdym przypadku osiągnąć zadziwiające rezultaty. Możemy tutaj śmiało przywołać przykład Kuby, ucznia z roku szkolnego 22/23, który na teście wstępnym uzyskał wynik 35%, a na właściwym egzaminie zadziwił wszystkich 86%!

Radzimy sobie na zajęciach z powtarzalnymi problemami. Nauczyciele w szkołach nie mogą poświęcić wystarczająco dużo uwagi każdemu dziecku ze wzlęgu na ilość uczniów w klasie. Przechodzą dalej z materiałem, nieupewniając się, czy dzieci zrozumiały wcześniejsze lekcje. Poświęcają zbyt dużo uwagi niektórym mało istotnym (z perspektywy egzaminu) działom, a inne z kolei potrafią nadmiernie rozwlec. To wszystko „wychodzi” na kursie u nas. Jakby problemów było mało, w ostatnim czasie musimy się także mierzyć z konsekwencjami tak zwanej „nauki zdalnej”. Niestety, w naszym odczuciu roczniki, z którymi teraz pracujemy są na niższym poziomie niż ósmoklasiści w poprzednich rocznikach.

Na wszystko mamy odpowiednie pomysły i sposoby! Nauczyciele to osoby cierpliwe, empatyczne, niewypalone i pomysłowe. Ćwiczenia oraz wszelkie materiały dobieramy pod kątem egzaminu, skupiając się na jak najlepszym wyniku. To wszystko spinamy programem 8 KEY EXAM, który daje prowadzącym odpowiedni warsztat do pracy z ósmoklasistami i pozwala przygotować ich do czekającego ich testu. Dzięki temu wszystkiemu, nasi uczniowie osiągają o wiele lepsze wyniki na egzaminie ósmoklasisty niż ich rówieśnicy, a Ty możesz być spokojny o przyszłość swojego dziecka.

Język angielski

Kurs ósmoklasisty Katowice Śląsk z j. angielskiego

Uczniowie uważają, że egzamin z języka angielskiego jest najłatwiejszy spośród trzech, które ich czekają. My uważamy, że to przesadne uproszczenie, ponieważ czasami właśnie tych paru procent może zabraknąć do rekrutacji do wybranego liceum, dlatego zawsze rekomendujemy – kursy ósmoklasisty najlepiej smakują w całym pakiecie 🙂

Język angielski nie jest tylko i wyłącznie przedmiotem, który należy zaliczyć i zapomnieć. W przeciwieństwie do wielu zagadnień z polskiego czy matematyki jest bardzo przydatny na codzień. Często spotykamy się z sytuacjami, w których już dzieci bywają wykluczane przez kolegów i koleżanki z powodu słabej znajomości języka obcego. Dlatego na naszym kursie, oprócz przygotowania pod kątem egzaminu, nie zapominiamy o tym, aby osadzać angielski w kontekście komunikacyjnym, sytuacjach użytkowych, języku internetu. Korzystając z naszych zajęć zapewnisz swojemu ósmoklasiście zarówno przewagę na czekającym go egzaminie jak i w przyszłym dorosłym życiu.

Podczas kursu ósmoklasisty podejmiemy się analizy struktury arkusza, popracujemy nad gramatyką, formami wypowiedzi pisemnej czy taktyką egzaminacyjną. Wykorzystaj cały potencjał, który nasze kursy mogą dać Twojemu dziecku!

Z wynikami ankiet rodziców zapoznasz się poniżej

Statystki i opinie Rodziców

Statystki, które widzisz są wynikiem ankiet, które przeprowadziliśmy wśród rodziców naszych kursantów w sezonach 20/21 oraz 21/22. Każdy z nich został poproszony o wskazanie czy zgadzają się z poniższymi stwierdzeniami. Procent widoczny przy zdaniu to liczba tych osób, które odpowiedziały, że się z nim zgadzają.

 • 01. Uważam, że moje dziecko, dzięki kursom zdało lepiej egzamin
  0%
 • 02. Zapisałbym dziecko na kurs ponownie
  0%
 • 03. Uważam, że cena jest adekwatna do jakości kursu
  0%
 • 04. Moje dziecko wracało zadowolone z zajęć
  0%
 • 05. Uważam, że w kontekście egzaminu, dziecko więcej nauczyło się na kursie niż w szkole
  0%
 • 06. Dzięki kursowi w Symposio byłam/em spokojniejsza/y o wyniki
  0%
Symposio Centrum Edukacyjne Poznań

6 KLUCZY
do najlepszego
kursu dla ósmoklasistów

8 KEY EXAM

Nasz unikalny program nauczania

Niska cena godziny zajęć

Bezkonkurencyjna w porównaniu do korepetycji

Zajęcia w bloku w soboty

Jeden dzień, jedno miejsce, bez okienek

Niewielkie grupy

Tylko ćwiczenia, bez wykładów, chwila dla każdego ucznia

Uzupełnienie wiedzy

Tego nie nauczą ich w szkole!

Doświadczenie w pracy z nastolatkami

To trzeba umieć :)

Kurs Ósmoklasisty Śląsk prowadzimy w samym centrum Katowic, 5 minut na piechotę od Dworca Głównego. Zajęcia są prowadzone w niewielkich grupach (w zeszłych latach było to średnio pomiędzy 6 a 8 osób) i odbywają się w sobotę. Istnieje możliwość zapisu na dowolną liczbę przedmiotów, aczkolwiek większość rodziców zapisuje dzieci na cały pakiet, czyli kurs ósmoklasisty z: j. polskiego, matematyki oraz j. angielskiego. Zajęcia z jednego przedmiotu to dwie godziny lekcyjne pod rząd. Przydział do grup odbywa się na podstawie testów wstępnych.

Garść ciekawostek o Symposio
Czy wiesz że?

Działamy od 2013 roku i specjalizujemy się wyłącznie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów!

Nasi nauczyciele – rekordziści, którzy z nami współpracują, są z nami od samego początku, czyli od ponad 10-ciu lat!

 

Nasz rekord to 100%! W trakcie naszej edukacyjnej przygody dziewięcioro z naszych uczniów osiągnęło najlepszy wynik na egzaminie.

Teraz czas na Ciebie! 🙂

Przez ponad dziesięć lat przygotowaliśmy do egzaminu ponad PIĘĆ TYSIĘCY osób!

1 – powtórka, 2 – teoria, 3 – praktyka, 4 – spirala (utrwalanie wcześniejszych wiadomości), 5 – taktyka egzaminacyjna

Te pięć elementów to podstawa programu na podstawie, którego pracujemy. Przekonaj się, jak może Ci pomóc!

Kurs ósmoklasisty Katowice

Cennik usług

Poniższe ceny odpowiadają wysokiemu poziomowi naszych kursów i jednocześnie stanowią atrakcyjną alternatywę dla korepetycji. Kursy ósmoklasisty w Katowicach odbywają się w kameralnych grupach. Pamiętaj, że wszystkie niezbędne materiały, ćwiczenia, arkusze, podręczniki czy karty pracy są wliczone w cenę. Uczniowie powinni przynieść ze sobą tylko zeszyt i coś do pisania. Zajęcia prowadzą doświadczeni, sprawdzeni przez nas nauczyciele. Dajemy gwarancję stabilność cen przez cały rok (co jest ważne ze względu na szalejącą inflację).

W ramach oferty inflacyjnej, oprócz standardowych 8 rat, oferujemy również darmową opcję 9 rat (całkowita kwota pozostaje taka sama, zmniejsza się jedynie kwota miesięczna). Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy wspomnieć o tym podczas zapisów.

Oferujemy także następujące zniżki i promocje:

 • Zapisz dziecko na drugi oraz trzeci przedmiot i zapłać mniej! Szczegóły poniżej
 • Zapłać jednorazowo za kurs z 3 przedmiotów i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 600 PLN od kwot podanych poniżej
 • Poleć nasze kursy i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 5% dla Ciebie i dla innego uczestnika
 • Zapłać za kurs z 1 lub 2 przedmiotów jednorazowo i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 10% od kwot podanych poniżej
2 godziny tygodniowo

Kurs 8-klasisty
1 przedmiot

350 PLN / msc (8 rat)

Zapisz się!
4 godziny tygodniowo

PACK 8-klasisty
2 przedmioty

599 PLN / msc (8 rat)

TYLKO 250 PLN miesięcznie więcej niż za kurs z 1 przedmiotu

Normalna cena: 700 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
6 godzin tygodniowo

PACK 8-klasisty
3 przedmioty

749 PLN / msc (8 rat)

TYLKO 150 PLN miesięcznie więcej niż za kurs z 2 przedmiotów

Normalna cena: 1050 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!

Promocje łączą się ze sobą, to znaczy jeśli zapiszesz się np. na trzy przedmioty i zapłacisz jednorazowo, to skorzystasz zarówno z promocyjnej ceny za 3 przedmioty i jednocześnie obniżymy twoją płatność za całość o 10%. Najniższa cena w ciągu ostatnich trzydziestu dni – dla zajęć z jednego przedmiotu 350 PLN, dla zajęć z dwóch przedmiotów 599 PLN, dla zajęć z trzech przedmiotów 749 PLN miesięcznie. Ilekroć na stronie oraz w cenniku posługujemy się pojęciem „godzina” lub „godzina lekcyjna” – mamy na myśli jednostkę szkolną, o długości 45 minut. W tygodniu odbywają się jedne zajęcia i trwają dwie godziny lekcyjne, czyli 90 minut. Zajęcia nie odbywają się w ferie, przerwy świąteczne i inne wolne dni. 

Pytania i odpowiedzi

Czy zostały Ci jeszcze pytania? Kurs ósmoklasisty Katowice

Teoretycznie nauczyciele szkół publicznych powinni również przygotowywać ósmoklasistów do egzaminów, ale wszyscy wiemy, że tak nie jest. Najlepiej zapytać dziecko, czy udało mu się kiedyś skończyć podręcznik do polskiego lub historii. Oczywiście nie jest to wina nauczycieli. Gdzieś "wyżej" uzgodniono, że program powinien być tak rozbudowany i tak opracowany - niestety efekt końcowy jest taki, że bez dodatkowego przygotowania dzieci nie mogą porównywać się do tych dodatkowo uczęszczających na kursy. Jeśli chcesz, aby Twój ósmoklasista zapoznał się z formułą egzaminu i zależy Ci na dobrych wynikach możemy nieśmiało się polecić. Setki byłych uczniów uczęszczających obecnie do najlepszych śląskich szkół średnich jest potwierdzeniem naszych osiągnięć.

Cały Pakiet – Kurs Przygotowujący do Egzaminu ósmoklasisty Katowice Śląsk obejmuje 3 przedmioty obowiązkowe. Jeden przedmiot trwa dwie godziny lekcyjne (90 minut), więc nie jest możliwe zorganizowanie wszystkich przedmiotów w jeden dzień roboczy popołudniu. Uczniowie musieliby przyjeżdżać do nas dwa, trzy dni w tygodniu. Byłaby to strata czasu zarówno dla nich jak i dla Ciebie - nie będziesz musiał wielokrotnie odbierać i przywozić dziecka z zajęć. Dzieci często narzekają na weekendowe terminy, ale zaufaj naszemu doświadczeniu - to najlepsze rozwiazanie. Nie pracujemy w czasie ferii i wakacji - uczniowie mają zatem czas na odpoczynek. Poza tym... mogą odpocząć sobie w wakacje :)

Oczywiście, jeśli przy zapisie lub przed rozpoczęciem zajęć poinformujesz nas z kim dziecko chce być w grupie, umieścimy ich razem. Dodatkowo przypominamy, za zapis z polecenia otrzymasz rabat w wysokości 5%. Jest on przyznawany zarówno Tobie, jak i osobie, która zapisze się z Twojej rekomendacji. Rabaty można ze sobą łączyć, zatem im więcej osób zapisze się wraz z Twoim dzieckiem, tym zajęcia dla niego bedą tańsze.

Jak najbardziej, zawsze istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z prowadzącymi - możesz od nich uzyskać informacje o swoim dziecku.

To dzieje się wyjątkowo rzadko. Jeśli coś w trakcie trwania kursu byłoby do ewentualnej zmiany, możesz nam to zgłosić, my zajmiemy się tym i przeprowadzimy nasze wewnętrzne "śledztwo". Jeśli faktycznie wykryjemy jakieś uchybienia w jakości, wpłyniemy na zmianę formuły zajęć. W kolejnym kroku, jeśli to by nie pomogło, możemy przenieść ucznia do innej grupy. W ostateczności zawsze można przecież zrezygnować.

Jasne, przyjmujemy zapisy uczniów z całego Śląska. Zajęcia prowadzimy w soboty między innymi dlatego, żeby każdy mógł dojechać. Dla nas nie ma zatem znaczenia czy chciałbyś znaleźć: - kursy ósmoklasisty Katowice - kursy ósmoklasisty Sosnowiec - kursy ósmoklasisty Jaworzno - kursy ósmoklasisty Chorzów - kursy ósmoklasisty Tychy - kursy ósmoklasisty Mysłowice - kursy ósmoklasisty Dąbrowa Górnicza - kursy ósmoklasisty Zabrze - kursy ósmoklasisty Bytom - kursy ósmoklasisty Ruda Śląska i inne miasta. Nasze zajęcia w komofortowej, centralnej lokalizacji przy Dworcu Głównym PKP w Katowicach są dla Twojego dziecka!

Informacje Prawne

Powyżej opisane kursy są organizowane przez Niepubliczną Placówkę Oświatowo-Wychowawczą Symposio Centrum Edukacyjne Katowice REGON: 527001282. Ze Statutem nadanym Placówce można zapoznać się klikając w przycisk poniżej.

Pobierz

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Masz pytania? Odezwij się do nas!