Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty Poznań

Informacje podstawowe

Oferujemy wyjątkowe w Poznaniu kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty prowadzone w kameralnych grupach STACJONARNIE. Od 2013 roku przygotowujemy uczniów do egzaminów – teraz ósmoklasisty, wcześniej gimnazjalnego, zdobywając przez ten czas doświadczenie, umożliwiające nam stworzenie idealnej oferty oraz programu nauczania. Całą naszą wiedzę spakowaliśmy w nasz autorski, unikalny system nauczania 8 KEY EXAM, dzięki któremu nasi uczniowie osiągają o wiele lepsze wyniki na egzaminie niż ich rówieśnicy, którzy nie uczęszczają na nasze zajęcia. Podstawą naszego nauczania jest połączenie, w odpowiednich proporcjach, wszystkich z następujących elementów: zapoznanie uczniów ze strukturą arkusza, nauczenie taktyk, trików oraz strategii egzaminacyjnych, krótka powtórka teoretyczna, praktyczne ćwiczenia na zadaniach oraz metoda spiralna, która utrwala tematy, które raz zostały już omówione.

Potwierdzeniem naszego profesjonalizmu oraz dobrych opinii jest to, że po ukończeniu liceum, ci sami uczniowie, którzy uczestniczyli w kursach ósmoklasisty bardzo często do nas wracają aby przygotować się do matury. Dziękujemy za to zaufanie, staramy się każdego dnia dokładać wszelkich starań aby sprostać Waszym oczekiwaniom.

Zapisując swoje dziecko na nasze kursy ósmoklasisty możesz być spokojny o jego dobre wyniki na egzaminie oraz o rekrutację do wybranego liceum. Warto w tym temacie zaufać specjalistom. Tym bardziej, że z nastolatkiem i tak masz wystarczająco dużo do roboty 🙂

Kursy przygotowujące
do egzaminu ósmoklasisty
Poznań

Zapoznaj się z ofertą naszych przedmiotów

Język polski

Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty Poznań z j. polskiego

CKE zawsze posługuje się pewnym schematem przy tworzeniu arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego, z którym zapoznajemy uczniów na naszych zajęciach. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty Poznań w Symposio jest uzupełnieniem szkolnej wiedzy. Nauczyciele nie znajdują czasu, przytłoczeni rozbudowanym programem szkolnym, aby skupiać się z uczniami na czekającym ich egzaminie. Dlatego na pierwszych zajęciach rokrocznie zdarzają się osoby, które nigdy nie widziały arkusza, nigdy nie rozwiązywały zadań typu egzaminacyjnego. Ten błąd mógłby mieć poważne konsekwencje, ale szybko to nadrobimy! Jeśli chodzi o język polski istotną rzeczą są lektury. Będziemy zatem z uczniami powtarzać najważniejsze informacje z lektur obowiązkowych – to na ich podstawie będą pracowali w maju. Przypominamy fragmenty, analizujemy fabułę, wskazujemy na najważniejsze elementy – wszystko po to, aby mieć pewność, że uczniowie znają je w stu procentach.

Niezbędnym elementem jest zapoznanie kursantów z najlepiej punktowanymi formami wypowiedzi pisemnych – długimi, takimi jak opowiadanie czy rozprawka oraz krótkimi, jak streszczenie a także oswojenie uczniów z częścią językowo-gramatyczną oraz czytaniem ze zrozumieniem.

Wszyscy uczniowie zapisani na nasz kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty Poznań z języka polskiego wystawiają naszym zajęciom ocenę o wiele lepszą niż tym w szkole. Osiągamy to dzięki odpowiedniemu podjeściu – nie zanudzamy uczestników zajęć – uważamy, że nasze zadanie to doprowadzić do jak najlepszego rezultatu. Dlatego wybieramy środki, które pozwalają nam w skondensowanej formie przekazać jak najwięcej wiedzy.

Dla nas nieistotne jest czy Twój ósmoklasista jest piątkowym uczniem czy ma problemy z pisaniem wypracowań – nasze kursy pozwalają osiągnąć świetne rezultaty każdemu!

Jeśli jesteś ciekawy jakie lektury czekają na Twoje dziecko na egzaminie, zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem na blogu: Lektury egzamin ósmoklasisty 2024

 

Matematyka

Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty Poznań z matematyki

Na kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty Poznań zapisujemy zazwyczaj albo uczniów, którym nauka matematyki przychodzi z trudnościami albo takich dla których obliczenia nie stanowią żadnego problemu. Dla nas nie ma to żadnego znaczenia. Twoje dziecko może być na „Ty” z królową nauk albo matematyka może być koszmarem, który ciągnie się za nim przez całą szkołę – każdy typ ucznia osiągnie widoczne korzyści uczestnicząc w naszym kursie. Na początku kursu w Symposio przeprowadzimy test wstępny, na podstawie którego przydzielimy uczniów do grup – dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować program do możliwości każdej z grup i, co najważniejsze, z każdą z nich osiągać zadziwiające rezultaty. Jako przykład niech nam posłuży uczeń, którego doprowadziliśmy z wyniku 35% na teście wstępnym do 86% na prawdziwym egzaminie!

Problemy, z którymi radzimy sobie na zajęciach są powtarzalne. Nauczyciele w szkole, ze względu na rozmiar klasy, nie są w stanie skupić się na każdym uczniu z osobna, niektórym działom nie poświęca się zbyt dużo uwagi, pedagodzy często nie upewniają się czy dzieci na pewno zrozumiały realizowany materiał. Te wszystkie problemy „wychodzą” na naszych zajęciach. Jakby tego było mało w ostatnim czasie doszedł do tego jeszcze problem zdalnej edukacji. W jej efekcie ósmoklasiści którzy trafiają na nasz kurs, są statystycznie na słabszym poziomie niż ich rówieśnicy z poprzednich lat.

Jednak mamy na to swoje sposoby! Nauczyciele – z dobrą energią, cierpliwi i doświadczeni. Materiały i ćwiczenia – dobrane pod kątem egzaminu, sfokusowane na jak najwyższym wyniku. Program 8 KEY EXAM, który spina to wszystko w całość i daje prowadzącym odpowiedni warsztat do przygotowania uczniów do czekającego ich wyzwania. Dzięki temu nasi kursanci osiągają najlepsze wyniki, a Ty możesz odetchnąć w spokoju i być spokojnym o edukacje swojego dziecka.

Język angielski

Kurs ósmoklasisty Poznań z j. angielskiego

Uczniowie uważają, że egzamin z języka angielskiego jest najłatwiejszy spośród trzech, które ich czekają. My uważamy, że to przesadne uproszczenie, ponieważ czasami właśnie tych paru procent może zabraknąć do rekrutacji do wybranego liceum, dlatego zawsze rekomendujemy – kursy ósmoklasisty najlepiej smakują w całym pakiecie 🙂

Język angielski nie jest tylko i wyłącznie przedmiotem, który należy zaliczyć i zapomnieć. W przeciwieństwie do wielu zagadnień z polskiego czy matematyki jest bardzo przydatny na codzień. Często spotykamy się z sytuacjami, w których już dzieci bywają wykluczane przez kolegów i koleżanki z powodu słabej znajomości języka obcego. Dlatego na naszym kursie, oprócz przygotowania pod kątem egzaminu, nie zapominiamy o tym, aby osadzać angielski w kontekście komunikacyjnym, sytuacjach użytkowych, języku internetu. Korzystając z naszych zajęć zapewnisz swojemu ósmoklasiście zarówno przewagę na czekającym go egzaminie jak i w przyszłym dorosłym życiu.

Podczas kursu ósmoklasisty podejmiemy się analizy struktury arkusza, popracujemy nad gramatyką, formami wypowiedzi pisemnej czy taktyką egzaminacyjną. Wykorzystaj cały potencjał, który przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty Poznań w Symposio może dać Twojemu dziecku!

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty Poznań - wyniki ankiet

Statystki i opinie Rodziców

Poniższe statystki są opracowanymi wynikami ankiet, które przeprowadzaliśmy wśród rodziców uczestników kursów ósmoklasisty w sezonach 20/21 oraz 21/22. Prezentowaliśmy poniższe zdania i prosiliśmy o odpowiedź, z którym z nich się zgadzają. Procent obok danego stwierdzenia to ilośc osób, które odpowiedziały "Zgadzam się".

 • 01. Uważam, że moje dziecko, dzięki kursom zdało lepiej egzamin
  0%
 • 02. Zapisałbym dziecko na kurs ponownie
  0%
 • 03. Uważam, że cena jest adekwatna do jakości kursu
  0%
 • 04. Moje dziecko wracało zadowolone z zajęć
  0%
 • 05. Uważam, że w kontekście egzaminu, dziecko więcej nauczyło się na kursie niż w szkole
  0%
 • 06. Dzięki kursowi w Symposio byłam/em spokojniejsza/y o wyniki
  0%
Symposio Centrum Edukacyjne Poznań

6 KLUCZY
do najlepszego
kursu dla ósmoklasistów

8 KEY EXAM

Jedyny taki program nauczania

Niska cena godziny zajęć

Porównując do indywidualnych korepetycji

Zajęcia w bloku w soboty

Bez okienek, w jednym miejscu, raz w tygodniu

Niewielkie grupy

Bez wykładów, tylko praktyka, same ćwiczenia

Uzupełnienie wiedzy ze szkoły

Wszystko to, czego nie uczą ich w szkole

Doświadczenie w pracy z nastolatkami

Radzimy sobie już od 2013 roku :)

Kurs Ósmoklasisty Poznań odbywa się co tydzień w soboty w blokach trzech przedmiotów. Istnieje możliwość zapisania się dowolną liczbę przedmiotów, ale większość rodziców zapisuje swoje dzieci na pakiet wszystkich trzech. Zajęcia z jednego przedmiotu trwają dwie godziny lekcyjne pod rząd. Pomiędzy przedmiotami uczniowie mają czas na przerwę. Kursy są przez nas prowadzone w naszych salach zajęciowych w samym centrum Poznania. Poniżej możesz zapoznać się z Cennikiem naszych kursów.

Garść ciekawostek o Symposio
Czy wiesz że?

Działamy od 2013 roku i specjalizujemy się wyłącznie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów!

Nasi nauczyciele – rekordziści, którzy z nami współpracują, są z nami od samego początku, czyli od ponad 10-ciu lat!

 

Nasz rekord to 100%! W trakcie naszej edukacyjnej przygody dziewięcioro z naszych uczniów osiągnęło najlepszy wynik na egzaminie.

Teraz czas na Ciebie! 🙂

Przez ponad dziesięć lat przygotowaliśmy do egzaminu ponad PIĘĆ TYSIĘCY osób!

1 – powtórka, 2 – teoria, 3 – praktyka, 4 – spirala (utrwalanie wcześniejszych wiadomości), 5 – taktyka egzaminacyjna

Te pięć elementów to podstawa programu na podstawie, którego pracujemy. Przekonaj się, jak może Ci pomóc!

Kurs ósmoklasisty Poznań

Cennik usług

Ceny, które widzisz poniżej odpowiadają wysokiemu poziomowi naszych zajęć, jednocześnie będąc atrakcyjną alternatywą dla indywidualnych korepetycji. Pamiętaj, że przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty Poznań prowadzimy w niewielkich grupach przez doświadczonych nauczycieli, a w cenę kursu wchodzą wszystkie niezbędne materiały – podręczniki, kserówki, ćwiczenia, arkusze – zatem kwoty podane poniżej to całkowita cena, którą musisz ponieść. Uczeń musi mieć ze sobą tylko zeszyt i coś do pisania. Nasza gwarancja obejmuje niezmienność ceny w trakcie całego roku szkolnego (jest to istotne, mając na uwadze szalejącą inflację).

W ramach poduszki antyinflacyjnej, oprócz standardowej formy płatności w 8 ratach, oferujemy także możliwość bezpłatnego rozłożenia opłat na 9 rat (cena łączna jest taka sama, po prostu kwota miesięczna ulega obniżeniu) – jeśli chciałbyś skorzystać z takiej możliwości po prostu wspominij o tym przy zapisie.

Oferujemy także następujące zniżki i promocje:

 • Zapisz dziecko na drugi oraz trzeci przedmiot i zapłać mniej! Szczegóły poniżej
 • Zapłać jednorazowo za kurs z 3 przedmiotów i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 600 PLN od kwot podanych poniżej
 • Poleć nasze kursy i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 5% dla Ciebie i dla innego uczestnika
 • Zapłać za kurs z 1 lub 2 przedmiotów jednorazowo i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 10% od kwot podanych poniżej
2 godziny tygodniowo

Kurs 8-klasisty
1 przedmiot

350 PLN / msc (8 rat)

Zapisz się!
4 godziny tygodniowo

PACK 8-klasisty
2 przedmioty

599 PLN / msc (8 rat)

TYLKO 250 PLN miesięcznie więcej niż za kurs z 1 przedmiotu

Normalna cena: 700 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
6 godzin tygodniowo

PACK 8-klasisty
3 przedmioty

749 PLN / msc (8 rat)

TYLKO 150 PLN miesięcznie więcej niż za kurs z 2 przedmiotów

Normalna cena: 1050 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!

Promocje łączą się ze sobą, to znaczy jeśli zapiszesz się np. na trzy przedmioty i zapłacisz jednorazowo, to skorzystasz zarówno z promocyjnej ceny za 3 przedmioty i jednocześnie obniżymy twoją płatność za całość o 10%. Najniższa cena w ciągu ostatnich trzydziestu dni – dla zajęć z jednego przedmiotu 350 PLN, dla zajęć z dwóch przedmiotów 599 PLN, dla zajęć z trzech przedmiotów 749 PLN miesięcznie. Ilekroć na stronie oraz w cenniku posługujemy się pojęciem „godzina” lub „godzina lekcyjna” – mamy na myśli jednostkę szkolną, o długości 45 minut. W tygodniu odbywają się jedne zajęcia i trwają dwie godziny lekcyjne, czyli 90 minut. Zajęcia nie odbywają się w ferie, przerwy świąteczne i inne wolne dni. 

Pytania i odpowiedzi

Kurs ósmoklasisty Poznań - A może masz jeszcze jakieś pytania?

W teorii nauczyciele w szkołach publicznych powinni zajmować się również przygotowywaniem ósmoklasistów do egzaminu, ale wszyscy wiemy, że tego nie robią. Najlepiej zapytaj swojego dziecka czy kiedyś udało mu się skończyć podręcznik od polskiego lub historii. Oczywiście nauczyciele w szkole nie są temu winni, to gdzieś "na górze" ustalono, żeby program wyglądał tak jak wygląda i był tak rozrośniety, lecz niestety efekt finalny jest taki, że uczniowie bez dodatkowego przygotowania nie mają na egzaminie szans w porównaniu ze swoimi rówieśnikami, którzy otrzymali gruntowne przygotowanie. Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twój ósmoklasista był obeznany z formułą egzaminu, jeśli zależy Ci na dobrym wyniku to możemy nieśmiało się polecić. Za potwierdzenie sukcesów, które odnosimy, niech posłużą setki naszych byłych kursantów, obecnie w najlepszych poznańskich liceach.

Pełen pakiet - kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty Poznań obejmuje trzy przedmioty obowiązkowe. Zajęcia z jednego przedmiotu to dwie godziny lekcyjne (90 min.) - nie ma więc możliwości aby zorganizować wszystkie przedmioty w jednym dniu. Kursanci musieliby pojawiać się u nas dwa lub nawet trzy dni w tygodniu. Byłaby to stata czasu zarówno ich, jak i Twoja - konieczność odbierania czy dowożenia dziecka na zajęcia. Często dzieci marudzą na weekendowy termin, ale zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu - to dla nich najlepsze rozwiązanie. Nie pracujemy podczas ferii i świąt - nasz przyszły kursant będzie miał czas na odpoczynek. Poza tym... odpocznie sobie w wakacje.

Jasne! Przy zapisie zaznacz tylko z kim Twoje dziecko chce być w jednej grupie. Co więcej, jeśli polecisz komuś nasze zajęcia, oferujemy rabat w wysokości 5% od każdej płatności dla każdej z osób - dla Ciebie oraz osoby zapisanej z polecenia. Ten rabat nie ma ograniczeń! Jak łatwo policzyć, jeśli wraz z Twoim dzieckiem zapisze się 20 osób, cały kurs będzie dla ciebie całkowicie za darmo :)

Jak najbardziej. Zawsze możesz kontaktować się bezpośrednio z nauczycielami i uzyskać informacje o swoim dziecku.

Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli uważasz, że coś jest nie tak - możesz nam to zgłosić, a my roczpoczniemy "dochodzenie" i jeśli faktycznie coś będzie wymagało zmian, to wpłyniemy na formułę zajęć. Możemy także w kolejnym kroku przenieść ucznia do innej grupy. Gdyby i to nie pomogło, zawsze można przeciez zrezygnować z kursu.

Informacje Prawne

Powyżej opisane kursy są organizowane przez Niepubliczną Placówkę Oświatowo-Wychowawczą Symposio Centrum Edukacyjne Poznań REGON: 526471896. Ze Statutem nadanym Placówce można zapoznać się klikając w przycisk poniżej.

Pobierz

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Masz pytania? Odezwij się do nas!