Kurs przygotowawczy do matury dla dorosłych Poznań

Informacje podstawowe

Oferujemy jedyny, unikalny w Poznaniu kurs maturalny dla dorosłych  prowadzony STACJONARNIE w niewielkich grupach. Obojętne, czy masz dwadzieścia, trzydzieści, czterdzieści czy pięćdziesiąt lat – każdego przygotujemy do zdania egzaminu dojrzałości. Na zajęciach w Symposio pracujemy na specjalnie zmodyfikowanym, do potrzeb chcących podejść do matury po latach, programie Matura Key. To dzięki niemu wiemy jak pracować z dorosłymi, żeby osiągać interesujący Cię rezultat – czyli zaliczyć maturę. Jeśli obawiasz się stanu swojej wiedzy – nie masz się czym przejmować, już nawet po dwóch latach od liceum cała wiedza gdzieś wyparowuje. Zaczynamy więc od podstaw.

Nie będziemy jednak przerabiać całego materiału – to niemożliwe w tak krótkim czasie. Nauczymy Cię trików i sposobów aby zdać maturę. Na pewno nie będziesz musiał czytać wszystkich lektur 🙂 Nasze ponad dziesięcioletnie doświadczenia w przygotowywaniu dorosłych do matury doprowadziły do ustalenia najwygodniejszej formy zajęć – zaocznej, w co drugą sobotę. Dzięki temu możesz połączyć życie zawodowe i osobiste z zajęciami u nas.

Dołącz do ponad 2000 zadowolonych absolwentów naszych kursów i zacznij zmianę w swoim życiu już dziś!

Kurs maturalny dla dorosłych Poznań
Pakiet maturalny

Na maturze musisz zdać trzy przedmioty podstawowe, oto one

Język polski

Kurs przygotowawczy do matury dla dorosłych Poznań język polski

Język polski jest jednym z trzech obowiązkowych przedmiotów – to znaczy, że musisz go zdać na poziomie podstawowym na minimum 30%. Masz szczęście, nie jest tak trudno przygotować się do matury z języka polskiego po przerwie stosując się do naszych rad i używając pewnego sposobu. Po naszym kursie zaliczysz ją bez większego wysiłku. Program Matura Key jest tak skonstruowany, że będziesz wiedział jak zdobyć punkty nawet jeśli czegoś nie wiesz. Dowiesz się jak konstruowany jest arkusz, co jest od ciebie wymagane na czytaniu ze zrozumieniem, jak napisać wypracowanie aby otrzymać wiele punktów i nie wyzerować sobie pracy.

Już paręnaście lat osoby, które wpisują w wyszukiwarkę kursy maturalne dla dorosłych Poznań albo przygotowanie do matury dla dorosłych Poznań trafiają na nasze zajęcia. Przez ten czas pomogliśmy zdać egzamin dojrzałości tysiącom osób.

Boisz się, że nie dasz rady przeczytać wszystkich lektur? Nie ma powodu, mamy na to sposób. W zdecydowanej części omówimy je na zajęciach, z wielu będziesz musiał/a obejrzeć film. Pamiętamy o tym, że masz swoje życie – szanujemy Twój prywatny czas.

Nasi kursanci, podchodzący do egzaminu po przewie, najbardziej obawiają sie egzaminu ustnego. Tutaj także możesz być spokojny/a. Na codzień radzisz sobie przecież z poważniejszymi i trudniejszymi rzeczami! Wyposażymy cię w zestaw argumentów oraz schematycznych wypowiedzi, co pomoże Ci zdać ustna maturę z łatwością.

Matematyka

Matura po latach Poznań matematyka

Jeśli po przerwie, którą miałeś/aś najbardziej obawiasz się matematyki – nie jesteś jedyny. Niemalże wszystkie osoby, które zapisujemy na nasz kurs maturalny dla dorosłych najbardziej boi się właśnie zajęć z tego przedmiotu. Musimy przyznać, że faktycznie jest to dla nas wyzwanie. Według tego co widzimy już w ciągu dwóch lat (!) od skończenia szkoły średniej po całej wiedzy nie ma już śladu, a my musimy zacząć od podstaw. Przerabialiśmy to jednak wielokrotnie i mamy to idealnie obliczone. W godzinach kursu przerabiamy materiał w takim zakresie, żeby bez problemu zaliczyć maturę. Czasami zdarzają się nawet zabawne sytuacje, w których nasi uczniowie, z grup dorosłych tak dobrze radzą sobie z matematyką, że zdają egzamin z wyższymi wynikami niż ci z naszych grup aktualnych maturzystów.

Kurs maturalny dla dorosłych Poznań z matematyki w Symposio co roku uznajecie za ten, który jest najbardziej zaskakujący. Kursantów dziwi to, że wystarczy używać schematu, stosować się do naszych rad aby osiągnąć pozytywny wynik na egzaminie.

Na samym początku zapoznamy Cię z zagadnieniami w części teoretycznej. Następnie pozostanie nam praktyka. Jednak to co już raz przerobione, nie odejdzie w zapomnienie. Używamy spiralnej metody, dzięki której raz omówione zagadnienia wracają na kolejnych zajęciach. Dzięki temu wiedzę utrwalamy o wiele, wiele mocniej. W sam raz aby zdać maturę, nie sądzisz?🙂

Nasi kursanci są przez nas prowadzeni za rękę – będziemy informować Cię o formalnościach, terminach, wszystkich szczegółach związanych z maturą. Jednak jeśli chciałbyś skontaktować się bezpośrednio z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu i dopytać co Cię czeka, możesz znaleźć dane kontaktowe na tej stronie: OKE w Poznaniu

Język angielski

Kurs maturalny dla dorosłych Poznań język angielski

Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach to niemalże obowiązek. Potrzebujemy go, aby rozumieć otaczający nas świat. Reklamy, piosenki, memy – wszędzie mamy jakieś elementy po angielsku. W naszej ofercie znajdują się zajęcia tylko z jednego języka obcego. Jeśli nawet w szkole nie uczyłeś się angielskiego lub nie pamiętasz go zbyt dobrze warto przy przygotowaniu do matury upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Podczas nauki do matury możesz nauczyć się czegoś przydatnego! Znajomość angielskiego – w przeciwieństwie do matematyki czy polskiego – wykorzystasz przecież podczas podróży zagranicznych albo w mediach społecznościowych.

W trakcie kursu maturalnego dla dorosłych w Poznaniu będziemy pracowali zarówno nad pisemną jak i ustną częścią egzaminu (tego w szczególności boją się kursanci). Szczególnie będziemy się skupiać na praktycznych ćwiczeniach, do upadłego będziemy powtarzać, analizować, próbować, rozwiązywać każdy przykład. Dzięki temu masz gwarancję, że po naszych zajęciach nawet nie zorientujesz się kiedy skończył się egzamin.

Nauczyciele, którzy będą z Tobą pracować na zajęciach to prawdziwi profesjonaliści. Serio, wysłalibyśmy do nich członków naszych rodzin, gdyby była taka konieczność. Kurs z nimi jest pełen wiedzy ale także cierpliwości i spokoju. Spróbuj zatem pomyśleć o czymś przyjemnym… Leżysz na plaży na rajskiej wyspie i zamawiasz sobie PO ANGIELSKU przyjemnie schłodzonego drinka…🙂

Jak zdać maturę po przerwie? Najprościej – skontaktuj się z nami i zapisz się na kurs. Jeśli masz chęć poczytać o tym dodatkowo, przygotowaliśmy o tym artykuł na naszym blogu:Matura po latach – jak zdać egzamin po latach, z przerwą w edukacji?

Zobacz wyniki ankiet naszych kursantów z poprzednich lat

Statystki i opinie uczniów

Ciągle staramy się, żeby nasze kursy przygotowujące do matury dla dorosłych Poznań były jak najlepsze. Dlatego co roku prowadzimy ankietę wśród wszystkich naszych uczniów. Wyniki, które widzisz to dane z ankiet przeprowadzonych w sezonach 20/21 oraz 21/22. Kursantów prosiliśmy o odpowiedź czy zgadzają się z podanym stwierdzeniem. Procent obok zdania to ilość tych, którzy się z nim zgodzili.

 • 01. Po miesiącu od rozpoczęcia zajęć nie bałem się o zdanie matury.
  0%
 • 02. Kurs jest warty swojej ceny.
  0%
 • 03. Bez zajęć w Symposio nie zdałbym matury
  0%
 • 04. Nauczyciele pokazują, jak zdać maturę "sposobem" - bez dużego wysiłku.
  0%
 • 05. Żałuję, że nie zabrałem się za maturę wcześniej.
  0%

Kurs maturalny dla dorosłych Poznań
6 kluczy do sukcesu

Matura Key

Nasz unikalny program, dostosowany do dorosłych

Kurs w trybie zaocznym

Twój czas jest dla nas cenny

Wszystkie materiały w cenie

Bez dodatkowych kosztów

Niewielkie grupy zajęciowe

Jedyna gwarancja zdania egzaminu

Zajęcia co drugi weekend

Do pogodzenia z obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi

Bez wstydu

Nie tylko ty wszystko zapomniałeś, wszystko Ci wytłumaczymy

Kursy maturalne dla dorosłych Poznań prowadzimy w salach zajęciowych w samym centrum Poznania. Zajęcia odbywają się w co drugą sobotę po trzy godziny lekcyjne z każdego przedmiotu. Dokładny harmonogram zajęć publikujemy zawsze na początku każdego roku szkolnego. Kursy są prowadzone w niewielkich grupach w formie ćwiczeniowej (w zeszłych latach średnio 6-8 osób w grupie). Na maturze obowiązkowe do zdania są trzy przedmioty – polski, matematyka i j. angielski – i z nich właśnie prowadzimy zajęcia.

Musisz pamietać, że w 2024 roku ostatni raz na maturze możesz zdać tylko przedmioty podstawowe. Od kolejnego roku będzie konieczność wyboru dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym i zdania go na 30%. Nie przegap ostatniej szansy na łatwiejszą maturę!

Garść ciekawostek o Symposio
Czy wiesz że?

Działamy od 2013 roku i specjalizujemy się wyłącznie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów!

Nasi nauczyciele – rekordziści, którzy z nami współpracują, są z nami od samego początku, czyli od ponad 11-stu lat!

 

Nasz rekord to 100%! W trakcie naszej edukacyjnej przygody piętnaścioro z naszych uczniów osiągnęło najlepszy wynik na egzaminie.

Teraz czas na Ciebie! 🙂

Przez ponad dziesięć lat przygotowaliśmy do egzaminu ponad SIEDEM TYSIĘCY osób!

1 – powtórka, 2 – teoria, 3 – praktyka, 4 – spirala (utrwalanie wcześniejszych wiadomości), 5 – taktyka egzaminacyjna

Te pięć elementów to podstawa programu na podstawie, którego pracujemy. Przekonaj się, jak może Ci pomóc!

Kurs przygotowujący do matury dla dorosłych Poznań

Cennik kursów

Poniżej prezentujemy nasz Cennik. Czy opłaty za zajęcia są niskie czy wysokie? Według nas, są one proporcjonalne do wysokiego poziomu zajęć które Ci oferujemy. Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeniowej. Spotykasz się z nauczycielem w małych grupach. Wykorzystujesz nas specjalny, autorski, unikalny program Matura Key. Wszystkie materiały masz wliczone w cenę zajęć. Kurs prowadzą dobrzy i doświadczeni nauczyciele, których wymagania płacowe ciągle przecież rosną. Biorąc to wszystko pod uwagę, a także analizując jaką kwotę musiałbyś wydać na zajęcia indywidualne, w formie korepetycji, uważamy, że cena jest adekwatna do tego co oferujemy. Dodatkowo, możesz obniżyć kwoty swoich płatności na wiele sposobów – szczegóły poniżej.

Podstawowy sposób płatności to płatność w 8 ratach. Istnieje także możliwość płatności jednorazowej i skorzystania z atrakcyjnej zniżki (patrz niżej).

PROMOCJE

 • zapisz się na dwa lub trzy przedmioty i skorzystaj z promocyjnych cen podanych poniżej
 • zapisz się na 3 przedmioty i zapłać jednorazowo mniej o 500 PLN!
 • zapisz się na kursy z kolegą/koleżanką – otrzymasz od nas 200 PLN bezpośrednio na Twoje konto za każde polecenie
24 godziny miesięcznie

PACK maturalny
3 przedmioty

PROMO
699 PLN/msc (10 rat)
Normalna cena: 900 PLN/msc

DO KOŃCA PROMOCJI
Dni
h
min
s
Zapisz się!
16 godzin miesięcznie

PACK maturalny
2 przedmioty

PROMO
499 PLN/msc
(10 rat)
Normalna cena: 600 PLN/msc

DO KOŃCA PROMOCJI
Dni
h
min
s
Zapisz się!
8 godzin miesięcznie

Kurs maturalny
1 przedmiot

300 PLN/msc (10 rat)

Zapisz się!

Promocje łączą się ze sobą (to znaczy, że jeśli zapiszesz się np. na trzy przedmioty i zapłacisz jednorazowo, to skorzystasz zarówno z promocyjnej ceny za 3 przedmioty i ze zniżki 10% od całości). Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 przedmiot 299 PLN/msc; 2 przedmioty 499; 3 przedmioty 699 PLN/msc. Ilekroć na stronie oraz w cenniku posługujemy się pojęciem „godzina” lub „godzina lekcyjna”, mamy na myśli jednostkę szkolną o długości 45 minut. W tygodniu odbywają się jedne zajęcia i trwają dwie godziny lekcyjne, czyli 90 minut.

Pytania i odpowiedzi

Kursy maturalne dla dorosłych Poznań - a może zostały Ci jakieś pytania

Jasne, jesteśmy w tym ekspertami. Przygotowujemy dorosłych, którzy mają przerwę w edukacji do matury od 2013 roku. To bardzo długi czas, który pozwolił nam zebrać baaaardzo dużo doświadczeń. Każdy z uczniów, który aktywnie uczestniczy i kończy nasz kurs zdaje egzamin. Na naszych zajęciach były osoby, które miały nawet dwudziestoletnią przerwę od szkoły i aktualnie studiują już od paru lat. Naprawdę, nie ma powodu do obaw. Rok kursu i po sprawie :)

Pomyśl czy Twoim celem na przyszły rok jest zdać maturę czy zaoszczędzić. Jeśli chcesz skorzystać z tańszego kursu to oszczędzisz, a potem i tak do nas wrócisz... Jeśli ktoś oferuje zajęcia taniej, to są to wykłady w wiele osób. Takie szkoły wpychają do grup tyle osób ile się zapisze. Niejednokrotnie to 25-30 osób w sali! Tak jak w publicznych szkołach. Na takich zajęciach jeśli będziesz miał pytania, nauczyciel z pewnością nie znajdzie dla Ciebie czasu. W takich "masówach" nie różnicują poziomu - czyli łączą tegorocznych maturzystów z dorosłymi, a nawet jeśli tworzą grupy dla doroslych, to program wygląda tak samo. Zgadzasz sie chyba, że z uczniami z przerwą trzeba pracować inaczej? Dodatkowo pomyśl - czy coś co jest tańsze jest zazwyczaj lepsze czy gorsze? Możesz zaoszczędzić, nie zdać egzaminu i do nas wrócić. Ale po co męczyć się z maturą dwa lata?

Faktycznie, to niemożliwe. Jak już pewnie wiesz, nasze nauczanie opieramy na specjalnym systemie. W skrócie, chodzi nie o to, żebyś wiedział wszystko, żeby uczyć Cię wszystkiego, tylko żeby nauczyć Cię rzeczy wystarczających do zdania matury. Skupiamy się na najważniejszych zagadnieniach, uczymy trików maturalnych, uczymy jak ukraść punkty, nawet jeśli czegoś nie wiemy. Zobaczysz jakie to proste już po paru spotkaniach!

Bardzo duża część naszych uczniów chce zdać maturę ze względów zawodowych - egzamin dojrzałości to pierwszy etap, następnie planują pójść na studia. Pracodawcy raczej chętnie dołożą się do kursu, skoro wymagają od Ciebie zwiększenia kompetencji i zdobycia wykształcenia. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś - porozmawiaj z nimi. Fakturę za zajęcia oczywiście możemy wystawić na tego kto opłaca kurs, zatem na Ciebie lub na firmę, w której pracujesz jeśli to ona płaci.

W kursie dla dorosłych uczestniczą osoby w różnym wieku, jednak najmłodsze mają 2, 3 lata przerwy a najstarsze ponad 20.

Rozumiemy ten lęk :) Jeśli będziesz uważnie słuchał na zajęciach, to nie będziesz musiał.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Masz pytania? Odezwij się do nas!