Kurs przygotowawczy do matury dla dorosłych Warszawa

Informacje podstawowe

Oferujemy unikalny w Warszawie, bo jedyny w stolicy, STACJONARNY kurs maturalny dedykowany wyłącznie dla dorosłych, czyli osób, które mają dłuższą przerwę w edukacji. Zajęcia prowadzimy w niewielkich grupach a poziom dostosowujemy do możliwości uczniów. Na nasze zajęcia uczęszczają osoby dwudziesto, trzydziesto, czterdziesto, a nawet pięćdziesięcioletnie – wiek nie gra roli, każdy ma takie same szanse na maturze. Bez obaw! Przygotowujemy do egzaminów od 2013 roku i zdajemy sobie sprawę, że już  nawet po krótkim czasie, który upłynął od skończenia szkoły niemalże cała Twoja wiedza gdzieś wyparowała. Wiemy jak sobie z tym poradzić. Działamy w oparciu o nasz autorski program Matura Key, dzięki któremu nauczymy Cię trików i taktyk egzaminacyjnych, sposobów, schematów, kluczy według których powinieneś działać, żeby zdać egzamin bez wysiłku. Absolutnie nie ma konieczności czytania wszystkich lektur ze szkoły średniej!

Jeśli chcesz przygotować się do egzaminu maturalnego, ale nie wyobrażasz sobie zrobić tego bez pomocy, zapraszamy na nasze zajęcia. Jesteśmy pewni, że po roku dojdziesz do wniosku, że było warto! 🙂

Kurs maturalny dla dorosłych Warszawa
Pakiet maturalny

Oto pakiet trzech przedmiotów maturalnych, które musisz zdać na maturze

Język polski

Kurs przygotowawczy do matury dla dorosłych Warszawa język polski

Jeden z trzech obowiązkowych przedmiotów maturalnych na poziomie podstawowym. Szczęśliwie, dosyć łatwo można odpowiednim sposobem przygotować uczniów z przerwą w edukacji do zaliczenia go bez dużego wysiłku. Przy pomocy naszego specjalnego programu Matura Key, dostosowanego do pracy z dorosłymi, nauczymy Cię jak zdobyć punkty, nawet gdy czegoś nie wiesz, według jakiego schematu układane są pytania w drugiej części egzaminu – czytaniu ze zrozumieniem oraz dlaczego warto zacząć pracę nad arkuszem od wypracowania .

Od 2013 roku osoby, które wpisują do wyszukiwarek: matura po latach Warszawa lub kurs maturalny dla dorosłych Warszawa przygotowują się z nami do egzaminu. W tym czasie z sukcesem przygotowaliśmy do matury parę setek osób.

Masz obawy, że będziesz musiał czytać wszystkie lektury? Nie ma się czego obawiać – zrobimy to sposobem. Z części obejrzysz film, część omówimy na zajęciach a część przeczytasz we fragmentach. Szanujemy Twój prywatny czas.

Uczniowie, którzy podchodzą do matury po przewie największe obawy mają przed egzaminem ustnym. Nie ma czego się bać! Na codzień w życiu radzisz sobie przecież z większymi wyzwaniami! W tym przypadku także omówimy z Wami tematy, na które możecie wpaść, powiemy jak nie popełnić błędu kardynalnego a także przygotujemy Cię do argumentacji według odpowiedniego planu .

Matematyka

Matura po latach Warszawa matematyka

Jeśli po latach najbardziej boisz się matematyki to nie jesteś jedyny. Zdecydowana większość osób, które po przerwie zapisują się na nasze kursy najbardziej obawia się matematyki. Przyznajemy, że jest to dla nas wyzwanie. Według naszych obserwacji po dwóch latach po liceum szkolna wiedza gdzieś wyparowuje, a my na kursie musimy zaczynać pracę z Wami od podstaw. Jednak mamy to perfekcyjnie obliczone. W ciągu roku szkolnego jesteśmy w stanie przerobić materiał niezbędny do tego aby bez problemu poradzić sobie z egzaminem dojrzałości. Co zabawniejsze, zdarzało się, że nasi kursanci z grupy dorosłych kończyli z maturalnym wynikiem lepszym niż uczniowie z aktualnych klas maturalnych.

Do każdego egzaminu, a do matematyki w szczególności, potrzeba odpowiedniego podejścia. Nasz kurs maturalny dla dorosłych Warszawa z matematyki co roku zostaje uznany przez uczniów za ten, który najbardziej ich zaskakuje. Uczniów dziwi to, że stosując się do naszych rad, używając schematu oraz zwykłej logiki w tak łatwy sposób można osiągnąć na egzaminie pozytywny wynik.

W trakcie trwania kursu najpierw zapoznasz się z odpowiednimi zagadnieniami w części teoretycznej. Potem zostanie nam już tylko praktyka. Nie zapomnimy jednak o raz omówionych tematach, tylko będziemy do nich wracać, abyś nie zapomniał najważniejszych rzeczy. Ups… Chyba zdradzamy zbyt wiele sekretów 🙂

Zastanawiasz się w jakich terminach i gdzie będziesz podchodził/a do egzaminu? Informacji możesz zasięgnąć w Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie. Ale po raz kolejny, nie musisz się stresować – naszych kursantów prowadzimy za rękę, przypominamy o terminach i o niezbędnych dokumentach.

Język angielski

Kurs maturalny dla dorosłych Warszawa język angielski

Angielski to najpopularniejszy obcy język, niezbędny do rozumienia otaczającego nas świata. Oprócz tego, że należy się z nim zmierzyć na maturze, język angielski znaczy dzisiaj o wiele więcej. Oferujemy kursy tylko z jednego języka obcego. Nawet jeśli w szkole nie miałeś styczności z angielskim lub znasz go niezbyt dobrze, warto, przygotowując się do matury, zrobić także coś dla siebie. Matematyki czy polskiego nie wykorzystasz przecież w podróżach za granicę, czy oglądając treści w mediach społecznościowych – angielski – jak najbardziej.

Arkusz z języka angielskiego rokrocznie jest konstruowany w podobny sposób. Przykładamy szczególną uwagę do praktycznych ćwiczeń, na których do upadłego pracujemy nad pisemną oraz ustną formą egzaminu (tego najbardziej obawiają się kursanci). Dajemy gwarancję, że po naszych zajęciach nawet nie zauważysz, kiedy skończy się właściwy egzamin.

Nauczyciele, którzy z nami pracują to prawdziwi eksperci. Doświadczenie, cierpliwość, wiedza – to sprawia, że kurs maturalny dla dorosłych Warszawa z angielskiego jest ulubionym z maturalnej trójki. A może po prostu myślicie o wycieczce na jakąś tropikalną wyspę, gdzie będziecie go używać? 🙂

Przygotowaliśmy dla Was artykuł, w którym piszemy o tym, jak zdać maturę po przerwie. W oczekiwaniu na pierwsze zajęcia nasze kursu, polecamy do lektury: Matura po latach – jak zdać egzamin po latach, z przerwą w edukacji?

 

Zobacz oceny naszych kursantów z poprzednich lat

Statystki i opinie uczniów

Statystyki, które widzisz powstały na podstawie ankiet wypełnianych przez absolwentów naszych kursów maturalnych dla dorosłych w poprzednich sezonach przygotowań (21/22 oraz 22/23). Każdego z uczniów prosiliśmy o odpowiedź na pytanie, czy zgadza się z podanymi stwierdzeniami. Wskazany poniżej procent, to ilość tych, którzy się z nimi zgodzili.

 • 01. Po miesiącu od rozpoczęcia zajęć nie bałem się o zdanie matury.
  0%
 • 02. Kurs jest warty swojej ceny.
  0%
 • 03. Bez zajęć w Symposio nie zdałbym matury
  0%
 • 04. Nauczyciele pokazują, jak zdać maturę "sposobem" - bez dużego wysiłku.
  0%
 • 05. Żałuję, że nie zabrałem się za maturę wcześniej.
  0%
Symposio Centrum Edukacyjne Poznań

Kurs maturalny dla dorosłych Warszawa
6 kluczy do sukcesu

Matura Key

Nasz program w wersji dla dorosłych

Zajęcia w trybie zaocznym

Szanujemy Twój czas

Materiały w cenie kursu

Bez ukrytych kosztów

Małe grupy zajęciowe

Gwarancja skuteczności kursu

Zajęcia co drugi weekend

Pogodzisz kurs z życiem prywatnym i pracą

Bez wstydu

Wszyscy wszystko zapomnieli, nie jesteś SAM :)

Oferujemy kurs maturalny dla dorosłych w Warszawie prowadzony w niewielkich grupach (w zeszłych latach pomiędzy 6 a 8 osób), w naszych salach zajęciowych w samym centrum (okolice metra Centrum). Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym – to dwa ustalone w harmonogramie weekendy w miesiącu. Najczęściej spotykamy się po prostu co drugi weekend. Zajęcia prowadzimy wyłącznie w soboty, przez trzy godziny lekcyjne z każdego przedmiotu pod rząd. Na egzaminie musisz zdać obowiązkowo trzy przedmioty na poziomie podstawowym (j. polski, matematyka i j.angielski) i właśnie z tych przedmiotów prowadzimy kursy.

Pamiętaj, że 2024 rok, to ostatni, w którym musisz zaliczyć tylko przedmioty podstawowe (nie ma rozszerzenia). Wykorzystaj tę szansę i załap się na wolne miejsce na naszym kursie! Im wcześniejszy zapis, tym korzystniejsza cena – sprawdź nasze promocyjne ceny poniżej.

Garść ciekawostek o Symposio
Czy wiesz że?

Działamy od 2013 roku i specjalizujemy się wyłącznie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów!

Nasi nauczyciele – rekordziści, którzy z nami współpracują, są z nami od samego początku, czyli od ponad 10-ciu lat!

 

Nasz rekord to 100%! W trakcie naszej edukacyjnej przygody dziewięcioro z naszych uczniów osiągnęło najlepszy wynik na egzaminie.

Teraz czas na Ciebie! 🙂

Przez ponad dziesięć lat przygotowaliśmy do egzaminu ponad PIĘĆ TYSIĘCY osób!

1 – powtórka, 2 – teoria, 3 – praktyka, 4 – spirala (utrwalanie wcześniejszych wiadomości), 5 – taktyka egzaminacyjna

Te pięć elementów to podstawa programu na podstawie, którego pracujemy. Przekonaj się, jak może Ci pomóc!

Kurs przygotowujący do matury dla dorosłych Warszawa

Cennik kursów

Ceny naszych kursów wynikają z tego, że chcemy zachować ich najwyższy poziom. Zajęcia są realizowane w małych grupach. Tylko doświadczeni nauczyciele, których wymagania płacowe ciągle rosną, są gwarancją sukcesu na egzaminie. Dodatkowo, w cenę każdego kursu wliczone są wszystkie materiały, kserówki, podręczniki, zadania z zeszłych lat – wszystko czego potrzeba aby przygotować się do egzaminu.

Podstawowy sposób płatności to płatność w 8 ratach. Istnieje także możliwość płatności jednorazowej i skorzystania z atrakcyjnej zniżki (patrz niżej).

Oferujemy także następujące zniżki i promocje:

 • Zapisz się na trzy przedmioty i otrzymaj najlepszą cenę! Szczegóły poniżej
 • Zapłać za całość kursu z 3 przedmiotów w jednej wpłacie i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 600 PLN w porównaniu do kwot podanych poniżej
 • Zapłać za całość kursu z 2 lub 1 przedmiotu w jednej wpłacie i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 10% w porównaniu do kwot podanych poniżej
24 godziny miesięcznie

PACK maturalny
3 przedmioty

PROMO
749 PLN / msc (8 rat)

Normalna cena: 1050 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
16 godzin miesięcznie

PACK maturalny
2 przedmioty

PROMO
599 PLN / msc (8 rat)

TYLKO 250 PLN miesięcznie więcej niż za kurs z 1 przedmiotu

Normalna cena: 700 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
8 godzin miesięcznie

Kurs maturalny
1 przedmiot

350 PLN / msc (8 rat)

Zapisz się!

Promocje łączą się ze sobą, to znaczy jeśli zapiszesz się np. na trzy przedmioty i zapłacisz jednorazowo, to skorzystasz zarówno z promocyjnej ceny za 3 przedmioty i jednocześnie obniżymy twoją płatność za całość o 10%. Najniższa cena w ciągu ostatnich trzydziestu dni – dla zajęć z jednego przedmiotu 350 PLN, dla zajęć z dwóch przedmiotów 599 PLN, dla zajęć z trzech przedmiotów 749 PLN miesięcznie. Ilekroć na stronie oraz w cenniku posługujemy się pojęciem „godzina” lub „godzina lekcyjna” – mamy na myśli jednostkę szkolną, o długości 45 min. Zajęcia nie odbywają się w ferie, przerwy świąteczne oraz inne wolne dni.

Pytania i odpowiedzi

Matura po latach Warszawa - masz jeszcze jakieś pytania?

Oczywiście, że damy! Zajmujemy się przygotowaniem osób z przerwą w edukacji do matury od 2013 roku. W tym czasie zdobyliśmy baaardzo wiele doświadczenia. Wszyscy uczniowie, którzy regularnie uczęszczają na kurs zdają egzamin. Uczyliśmy parę osób z nawet 20-sto letnią przerwą w edukacji - studiują już od paru lat :) Serio, nie ma się czego bać. To tylko rok.

Jeśli znalazłeś/aś tańsze kursy, to najpewniej są to wykłady - szkoły "wpychają" do grupy tylu uczniów, ile pomieści sala lekcyjna. Nie ma dla nich różnicy, czy na zajęciach będzie 20, 25 czy 30-ci osób. Z tego powodu nauczyciel nie może zająć się indywidualnie każdym z uczniów. Dodatkowo, często w takich "masówach" dorośli są połączeni w jedną grupę z aktualnymi maturzystami. Dla nas to oczywiste, że z każdą z grup trzeba pracować inaczej. My to wiemy, pracujemy na specjalnie zmodyfikowanym do potrzeb dorosłych programie. Natomiast tańsze zajęcia... Pomyśl, czy to co najtańsze, zazwyczaj jest najlepsze, czy może jednak najgorsze? Naszym zdaniem na takie "kursy" szkoda czasu. Jeśli zaoszczędzisz w tym roku, na pewno wrócisz do nas w przyszłym :) Tylko po co marnować na przygotowanie do matury dwa lata?

Zgadzamy się, to niemożliwe. Jak pewnie już wiesz, opracowaliśmy specjalny system, na którym opieramy nasze nauczanie. Jeśli mielibyśmy to streścić: nie chodzi o to, żeby nauczyć Cię wszystkiego, ale żeby nauczyć Cię tyle, ile trzeba aby zdać maturę. Skupiamy się na najważniejszych zagadnieniach, uczymy trików maturalnych, uczymy jak ukraść punkty, nawet jeśli czegoś nie wiemy. Zobaczysz jakie to prostę już po paru spotkaniach!

Większość naszych uczniów, to osoby które potrzebują matury, a następnie studiów, ze względów zawodowych, jeśli jeszcze nie ustaliłeś/aś z pracodawcą dofinansowania, zrób to jak najszybciej. Pracodawca, który tego od Ciebie wymaga, raczej dorzuci się do kursu. Możemy wystawić fakturę dla płatnika kursu - dla Ciebie/dla pracodawcy/dla Ciebie i pracodawcy w częściach (w zależności kto będzie płacił za kurs).

Najmłodsze osoby mają po 3-5 lat przerwy. Najstarsze ponad 20 lat "odpoczynku" od szkoły.

Jeśli będziesz przychodził na zajęcia i uważnie słuchał to nie :) Ale rozumiemy ten lęk.

Tak, prosimy o wpłaty na numer rachunku: 28 1020 5242 0000 2302 0625 4082. Dziękujemy

Zajęcia prowadzimy w budynku LO XI im. Mikołaja Reja, przy pl. Małachowskiego 1, 5 minut drogi od stacji metra Świętokrzyska.

Informacje Prawne

Powyżej opisane kursy są organizowane przez Niepubliczną Placówkę Oświatowo-WychowawcząSymposio Centrum Edukacyjne Warszawa REGON: 526586688. Ze Statutem nadanym Placówce można zapoznać się klikając w przycisk poniżej.

Pobierz

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Masz pytania? Odezwij się do nas!