Kurs przygotowawczy do matury dla dorosłych Wrocław

Informacje podstawowe

Oferujemy jedyny we Wrocławiu stacjonarny kurs maturalny dla dorosłych – osób z przerwą w edukacji. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach a poziom jest przystosowany do możliwości uczniów. Spokojnie! Zajmujemy się przygotowaniem do egzaminów od 2013 roku i wiemy, że już po paru latach, które upłynęły od skończenia szkoły niemalże cała Twoja wiedza się ulotniła. Mamy na to sposób. Działamy na naszym autorskim programie Matura Key, dzięki któremu uczymy Was taktyk i trików egzaminacyjnych, sposobów, schematów, kluczy według których powinniście działać, żeby zdać egzamin. Nie będziecie musieli czytać wszystkich lektur z programu szkoły średniej!

Kurs maturalny dla dorosłych Wrocław
Pakiet maturalny

Pakiet trzech przedmiotów maturalnych niezbędnych do zdania egzaminu

Język polski

Kurs maturalny dla dorosłych Wrocław język polski

Jeden z trzech obowiązkowych przedmiotów maturalnych na poziomie podstawowym. Szczęśliwie, dosyć łatwo można odpowiednim sposobem przygotować uczniów z przerwą w edukacji do zaliczenia go bez dużego wysiłku. Przy wykorzystaniu naszego autorskiego programu Matura Key, w wersji dla dorosłych, nauczymy Was jak zdobyć punkty, nawet jeśli czegoś nie wiesz, dlaczego warto zacząć pracę nad arkuszem od wypracowania oraz według jakiego schematu układane są pytania w drugiej części egzaminu – czytaniu ze zrozumieniem.

Matematyka

Kurs maturalny dla dorosłych Wrocław matematyka

Najbardziej boisz się matematyki? Spokojnie, nie jesteś jedyny. 90% osób, które miały jakąś przerwę od szkoły najbardziej boi się matematyki. Przyznajemy, jest to wyzwanie. Już po dwóch-trzech latach po liceum szkolna wiedza gdzieś wyparowuje, a my na kursie musimy zaczynać pracę z Wami od podstaw. Mamy to idealnie obliczone. W ciągu roku szkolnego jesteśmy w stanie przerobić materiał niezbędny do tego aby bez problemu zaliczyć egzamin dojrzałości. Co więcej! Zdarzało się, że nasi uczniowie z grupy dla dorosłych zdawali maturę lepiej niż maturzyści z danego roku.

Język angielski

Kurs maturalny dla dorosłych Wrocław język angielski

Najpopularniejszy język obcy, klucz do zrozumienia otaczającego nas świata. Oprócz maturalnego wyzwania język angielski znaczy dzisiaj dużo, dużo więcej. W naszej ofercie znajduje się tylko jeden język obcy. Nawet jeśli nie uczyłeś się w szkole angielskiego, albo znasz go bardzo słabo warto, przygotowując się do matury, zrobić także coś dla siebie. W przeciwieństwie do matematyki czy j. polskiego angielski wykorzystasz w podróżach za granicę czy oglądając różne treści w social mediach.

Matura z angielskiego jest co roku konstruowana dosyć podobnie. Uczniowie nie mają raczej problemów z zaliczeniem jej pisemnej części, problemem za to staje się część ustna. Dlatego przykładamy szczególną uwagę do praktycznych ćwiczeń, na których do upadłego pracujemy nad tą formą egzaminu. Gwarantujemy, że po zakończeniu zajęć będziecie już tak osłuchani i tyle razy przećwiczycie wypowiedzi, że nawet nie zauważycie kiedy skończy się właściwy egzamin.

Zobacz jak oceniają nas nasi absolwenci z zeszłych lat

Statystki i opinie uczniów

Poniższe statystyki zostały przez nas opracowane na podstawie ankiet wypełnianych przez naszych kursantów grup dorosłych w sezonie 21/22. Ankietowani uczestnicy zajęć byli proszeni o wskazanie czy zgadzają się podanym zdaniem. Procent, to liczba osób, które zgodziły się z danym stwierdzeniem.

 • 01. Po miesiącu od rozpoczęcia zajęć nie bałem się o zdanie matury.
  0%
 • 02. Kurs jest warty swojej ceny.
  0%
 • 03. Bez zajęć w Symposio nie zdałbym matury
  0%
 • 04. Nauczyciele pokazują, jak zdać maturę "sposobem" - bez dużego wysiłku.
  0%
 • 05. Żałuję, że nie zabrałem się za maturę wcześniej.
  0%
Symposio Centrum Edukacyjne Poznań

Liceum skończyłam 15 lat temu, rok temu próbowałam sama podejść do matury, udało mi się zdać tylko język obcy i to na dwa procent ponad minimum. W tym roku maż wręcz kazał mi pójść na kurs. Wszystko zaliczone! Bez stresu, na spokojnie, wiedziałam że jestem przygotowana. Podobało mi się na kursie w Symposio, że wszystko jest dopasowane do mojego poziomu, to znaczy, że nauczyciele zaczynają wszystko od podstaw. śmiało polecam, biorąc uwagę na moje wyniki to warto

Kurs maturalny dla dorosłych
Barbara
Wrocław

Nie ukrywam, że bardzo się bałam i nie chciałam przystępować do matury. W końcu minęło już 8 lat. Niestety w pracy postawili mi wymóg – albo zdam maturę i zacznę studia, albo awans dostanie ktoś inny. Zdecydowałam się na Symposio, dlatego, że tylko u nich znalazłam w ofercie coś przeznaczonego specjalnie dla osób takich jak ja – z długoletnią przerwą. Nie żałuję ani złotówki i ani chwili. Maturę zdałam z wszystkich przedmiotów z dużym zapasem punktów. Dziękuję!

Kurs maturalny dla dorosłych
Małgorzata
Wrocław

Nie wiem dlaczego nie myślałam o maturze jak kończyłam szkołę. Teraz musiałam wydać kasę na kurs, podchodzić do matury z dzieciakami… No trudno, przynajmniej dzięki kursowi w Sympoio nie stresowałam się tak bardzo. Widać, że jest to pomyślane sprytnie, tak żebyśmy zdali maturę. Może niektóre rzeczy są „niepedagogiczne”, bo czytaliśmy streszczenia, oglądaliśmy filmy, niektóre olewaliśmy, ale liczy się efekt – tak też mówili nauczyciele.

Kurs maturalny dla dorosłych
Klaudia
Wrocław

Zapisałyśmy się we dwie koleżanki z jednej firmy – szefostwo wymagało od nas w końcu zrobienia studiów. Jako dwie studentki 🙂 polecamy kursy w Symposio – wymieniałyśmy się opiniami, jak czegoś nie wiedziałyśmy to konsultowałyśmy ze sobą czy z nauczycielem. Do nauczycieli można było w razie co napisać maila, także w tygodniu. Idealny jest rozkład zajęć, eksternistycznie, co drugi weekend. Obie mamy rodziny, dzieci, także to było wszystko do połączenia. Najgorsza matematyka – obie miałyśmy powyżej 50%!

Kurs maturalny dla dorosłych
Aneta
Wrocław

Jak dla mnie wszystko ok. Konkretny plan, konkretne zajęcia. Najważniejsze było bywać na zajęciach, jeśli bywałeś regularnie, to nie było problemu na maturze. Kurs w małej grupie, zawsze dopytywałem jak czegoś nie wiedziałem. Nauczyciele równi, traktowali nas jak dorosłych, nie jak dzieci. Rozumieli, że mamy też swoje obowiązki. Mimo wszystko, cieszę się że mam to wszystko już za sobą, ale za pomoc dziękuję

Kurs maturalny dla dorosłych
Wojciech
Wrocław
Poprzedni
Następny

Kurs maturalny dla dorosłych Wrocław
6 kluczy do sukcesu

System Matura Key

Dostosowany do wiedzy po przerwie

Zajęcia w trybie zaocznym w weekendy

Szanujemy Twój czas w domu

Wszystkie materiały w cenie kursu

Żadnych dodatkowych kosztów

Niewielkie grupy zajęciowe

Gwarancja skuteczności kursu

Zajęcia co drugi weekend!

Do pogodzenia z życiem prywatnym i pracą

Żadnego wstydu!

Nikt nic nie pamięta ze szkoły. Po to jesteśmy MY :)

Oferujemy kurs maturalny dla dorosłych we Wrocławiu prowadzony w niewielkich grupach (w zeszłych latach było to średnio 6-8 osób). Zajęcia odbywają się w przedziale czasowym pomiędzy wrześniem a końcem kwietnia w trybie zaocznym – co drugi weekend, przez 8 godzin lekcyjnych.Obowiązkowe do zdania są trzy przedmioty na poziomie podstawowym (j. polski, matematyka, j.obcy). Ze względu na małe zainteresowanie innymi językami organizujemy kursy wyłącznie z j. angielskiego. Kursy są prowadzone w naszych salach zajęciowych, w dogodnej lokalizacji w centrum Wrocławia – ul. Piłsudskiego, pomiędzy Capitolem a Dworcem Głównym PKP.

Rok 2024 to ostani rok, w którym maturę można zdać tylko z przedmiotami podstawowymi – nie przegap tej szansy i przygotuj się z nami do egzaminu dojrzałości!

Garść ciekawostek o Symposio
Czy wiesz że?

Działamy od 2013 roku i specjalizujemy się wyłącznie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów!

Nasi nauczyciele – rekordziści, którzy z nami współpracują, są z nami od samego początku, czyli od ponad 10-ciu lat!

 

Nasz rekord to 100%! W trakcie naszej edukacyjnej przygody dziewięcioro z naszych uczniów osiągnęło najlepszy wynik na egzaminie.

Teraz czas na Ciebie! 🙂

Przez ponad dziesięć lat przygotowaliśmy do egzaminu ponad 2000 osób!

1 – powtórka, 2 – teoria, 3 – praktyka, 4 – spirala (utrwalanie wcześniejszych wiadomości), 5 – taktyka egzaminacyjna

Te pięć elementów to podstawa programu na podstawie, którego pracujemy. Przekonaj się, jak może Ci pomóc!

Kurs przygotowujący do matury dla dorosłych Wrocław

Cennik kursów

Ceny naszych kursów wynikają z chęci zachowania ich wysokiego poziomu. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach (w zeszłych latach było to 6-8 osób w każdej z grup). Matura po latach jest do zdania tylko, jeśli kurs maturalny będą prowadzili doświadczeni nauczyciele, których wymagania płacowe ciągle rosną. W cenę każdego kursu wliczone są wszystkie podręczniki, materiały, kserówki, arkusze z zeszłych lat, zadania – wszystko co potrzebne do zdania egzaminu.

Podstawowe płatności rozłożyliśmy na 8 rat. Istnieje także możliwość dokonania wpłaty jednorazowej i skorzystania ze atrakcyjnej zniżki podanej poniżej.

Oferujemy także następujące zniżki i promocje:

 • Zapisz się na trzy przedmioty i otrzymaj najlepszą cenę! Szczegóły poniżej
 • Zapłać za całość kursu z 3 przedmiotów w jednej wpłacie i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 600 PLN w porównaniu do kwot podanych poniżej
 • Zapłać za całość kursu z 2 lub 1 przedmiotu w jednej wpłacie i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 10% w porównaniu do kwot podanych poniżej
24 godziny miesięcznie

PACK maturalny
3 przedmioty

PROMO
749 PLN / msc (8 rat)

Normalna cena: 1050 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
16 godzin miesięcznie

PACK maturalny
2 przedmioty

PROMO
599 PLN / msc (8 rat)

TYLKO 250 PLN miesięcznie więcej niż za kurs z 1 przedmiotu

Normalna cena: 700 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
8 godzin miesięcznie

Kurs maturalny
1 przedmiot

350 PLN / msc (8 rat)

Zapisz się!

Promocje łączą się ze sobą, to znaczy jeśli zapiszesz się np. na trzy przedmioty i zapłacisz jednorazowo, to skorzystasz zarówno z promocyjnej ceny za 3 przedmioty i jednocześnie obniżymy twoją płatność za całość o 10%. Najniższa cena w ciągu ostatnich trzydziestu dni – dla zajęć z jednego przedmiotu 350 PLN, dla zajęć z dwóch przedmiotów 599 PLN, dla zajęć z trzech przedmiotów 749 PLN miesięcznie. Ilekroć na stronie oraz w cenniku posługujemy się pojęciem „godzina” lub „godzina lekcyjna” – mamy na myśli jednostkę szkolną, o długości 45 minut.

Pytania i odpowiedzi

Matura po latach Wrocław - masz jeszcze jakieś pytania?

Jasne! Zajmujemy się przygotowaniem osób z przerwą w edukacji do matury od 2013 roku. Przez ten czas zdobyliśmy wiele doświadczenia. Wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia i chodzą na kurs zdają egzamin. Mieliśmy parę osób z ponad 20-sto letnią przerwą w edukacji - studiują już od paru lat :) Naprawdę, nie ma się czego bać. To tylko rok.

Jeśli znalazłeś tańsze kursy, to najpewniej są one prowadzone w formie wykładowej, to znaczy szkoły "wpychają" do grupy tylu uczniów, ile pomieści sala lekcyjna. Nie ma dla nich różnicy, czy na zajęciach będzie 20, 25 czy 30-ci osób. Nauczyciel nie ma przez to czasu zająć się indywidualnie każdym kursantem. Dodatkowo, często na zajęciach w takich "masówach" łączą uczniów z klas maturalnych z dorosłymi. To oczywiste, że z każdą z grup trzeba pracować inaczej. My to wiemy, pracujemy na specjalnie zmodyfikowanym do potrzeb dorosłych programie. Natomiast tańsze zajęcia... Naszym zdaniem szkoda na nie czasu. Jeśli zaoszczędzisz w tym roku, na pewno wrócisz do nas w przyszłym :) Tylko szkoda chyba Twojego czasu...

Masz rację, to niemożliwe. Jak pewnie już wiesz, opracowaliśmy specjalny system, na którym opieramy nasze nauczanie. W przybliżeniu, nie chodzi o to, żeby nauczyć Was wszystkiego, ale żeby nauczyć Was tyle, ile wystarczy do zdania matury. Koncentrujemy się na najważniejszych zagadnieniach, uczymy jak ukraść punkty, nawet jeśli czegoś nie wiemy, uczymy trików maturalnych. Po paru miesiącach kursu sam zobaczysz jakie to proste!

Jeśli jeszcze nie ustaliłeś/aś z pracodawcą dofinansowania, zrób to jak najszybciej. Większość naszych uczniów, to osoby które potrzebują matury, a następnie studiów, ze względów zawodowych. Jeśli pracodawca tego od Ciebie wymaga, z pewnością dorzuci się do kursu. Możemy wystawić fakturę dla płatnika kursu - dla Ciebie/dla pracodawcy/dla Ciebie i pracodawcy w częściach (w zależności kto będzie płacił za kurs).

Najmłodsze osoby mają po 3-5 lat przerwy. Najstarsze ponad 20 lat "odpoczynku" od szkoły.

Jeśli będziesz słuchać na zajęciach i obejrzysz ze zrozumieniem film to nie xD

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Masz pytania? Odezwij się do nas!