Czym zajmujemy się w Symposio?

Zapraszamy na kolejną edycję kursów maturalnych prowadzonych przez naszą doświadczoną kadrę nauczycielską. Dobrze wiemy, że matura w obecnej formie stanowi przepustkę na studia i to właśnie od niej zależy to, jak potoczy się Twoja kariera. Właśnie dlatego przywiązujemy ogromną wagę do wysokiego poziomu merytorycznego prowadzonych u nas zajęć. Mamy wieloletnie doświadczenie, a do matury przygotowaliśmy już ponad 2000 osób. Kluczem do sukcesu jest nasz autorski program – Matura Key. Stanowi on optymalne połączenie zagadnień teoretycznych, praktycznych ćwiczeń, nauki trików i taktyk egzaminacyjnych. Co ważne, pozwala na szybkie i przyjemne powtórzenie oraz przyswojenie materiału, a tym samym osiąganie jak najlepszych wyników na egzaminie. Wiemy, że nasze kursy maturalne są skuteczne, gdyż co roku przeprowadzamy badanie ich efektywności. Czeka Cię matura?- skorzystaj z naszej wiedzy i wsparcia, a zdasz ją bez problemu.

Kurs przygotowawcze do matury
na poziomie
Podstawowym i Rozszerzonym

Język polski

Kurs maturalny dla mieszkańców Gliwic - język polski

Kursy maturalne z języka polskiego odbywają się na dwóch poziomach- podstawowym i rozszerzonym. Nauczyciele omawiają na zajęciach w sposób szczegółowy wszelkie wymagane zagadnienia. Kurs podstawowy to znakomita opcja dla osób, które obawiają się egzaminów ustnych i nie mają doświadczenia, ani umiejętności w tworzeniu wypracowań. Przekonasz się na nim, że uzyskanie dużej ilości punktów z matury podstawowej z języka polskiego to naprawdę nic trudnego! Różnorodne metody stosowane podczas zajęć sprawiają, że kursanci przyswajają wiedzę w sposób skuteczny, a zarazem atrakcyjny. Kurs z j. polskiego na poziomie rozszerzonym będzie idealną opcją dla osób, które chcą studiować takie kierunki jak psychologia czy prawo. Niezależnie od tego, czy jesteś już dobrym humanistą, ale chcesz powtórzyć materiał czy też obawiasz się tego egzaminu i nie wierzysz we własne siły- nasze kursy maturalne z polskiego będą zawsze dobrym wyborem.

Matematyka

Kurs maturalny dla mieszkańców Gliwic - matematyka

Matematyka to bez wątpienia królowa nauk. Niestety, wielu osobom sprawia duże trudności. Kursy maturalne z matematyki odbywają się na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Nasze grupy kursowe są bardzo zróżnicowane pod względem poziomu uczniów, jak i celu, jaki chcą osiągnąć. Jedni marzą jedynie o zdaniu tego przedmiotu, a inni chcą uzyskać jak najlepsze rezultaty, gdyż pomoże im to w dalszej ścieżce edukacyjnej. Jeśli swoją przyszłość wiążesz z kierunkami ścisłymi czy branżą IT, polecamy matematykę na poziomie rozszerzonym. Boisz się tego przedmiotu? Swój lęk pokonasz, przygotowując się z nami do matury z matematyki na poziomie podstawowym. Każde zajęcia do spora dawka wiedzy wzbogacona o wiele ciekawych ćwiczeń oraz zadań. Uczymy naszych kursantów właściwych strategii egzaminacyjnych, a dzięki innowacyjnym metodom nauki rozbudzamy w nich pasję do matematyki. Na kursie rozszerzonym zachęcamy do nieszablonowego myślenia. Na spotkaniach grupy podstawowej uczymy kursantów tego, jakie zadania powtarzają się najczęściej na arkuszach i jak zdać egzamin, bez zagłębiania się w dany dział matematyki i wielogodzinnej, żmudnej pracy.

Język angielski

Kurs maturalny dla mieszkańców Gliwic - język angielski

Uniwersytety często oczekują od przyszłych absolwentów języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Ponadto często ma on o wiele wyższy przelicznik przy rekrutacji. Obawiasz się, że Twój język angielski nie jest na odpowiednio wysokim poziomie? Zapisz się na nasz kurs maturalny z języka angielskiego w Katowicach! Na każdych zajęciach uczeń wykonuje ćwiczenia, dzięki którym skutecznie utrwala nowe zagadnienia i je lepiej rozumie. Nauczyciele uatrakcyjniają lekcje, korzystając z licznych nagrań i filmów. Do tego dochodzi szereg zadań, podczas których kursant może doskonalić swoje umiejętności językowe w mowie i piśmie. Warto dodać, że nasze kursy z języka angielskiego to połączenie przyjemnego z pożytecznym. U nas wyszlifujesz swój język bez zbędnego stresu, nerwów, ocen, terminów.

Biologia

Kurs maturalny dla mieszkańców Gliwic - biologia

Chcesz wybrać się na studia na kierunku- medycyna, stomatologia czy weterynaria? Musisz pamiętać o tym, że oprócz chemii, podczas naboru wymagana jest także matura z biologii. Weź udział w kursie maturalnym, podczas którego skupimy się na kojarzeniu i łączeniu faktów, rozumieniu i wyciąganiu wniosków. Nauka nie musi być wcale monotonna i nudna! Proponujemy przygotowanie do matury na poziomie rozszerzonym. W czasie kameralnych zajęć w niewielkich grupach wyrazisz swoją opinię, zadasz pytania i rozwiejesz wszelkie wątpliwości. Program kursu z biologii opracowujemy dla danej grupy, a wcześniej przeprowadzamy wstępny test. Kładziemy duży nacisk na analizę zadań maturalnych i autorskich.

Chemia

Kurs maturalny dla mieszkańców Gliwic - chemia

Wybierając się na takie kierunki jak medycyna czy stomatologia, musisz liczyć się z koniecznością zdania matury z chemii. Uzyskując dobry wynik, masz szansę dostać się na swoje wymarzone studia. Egzamin maturalny z chemii należy do jednych z najtrudniejszych i całkowicie się z tym zgadzamy. Nie oznacza to jednak tego, że nie jest on możliwy do zdania na wysokim poziomie! Wymaga on przede wszystkim solidnej podstawy teoretycznej i biegłości obliczeniowej. Nasi wykładowcy skupiają się zwłaszcza na praktyce, a więc zadaniach egzaminacyjnych i analizie konstrukcji arkusza. Kurs maturalny z chemii to różnorodne techniki nauki i metody aktywizowania uczniów. Z nami skutecznie opanujesz i zrozumiesz omawiany materiał! Skorzystaj z naszych cennych wskazówek i przekonaj się, że chemia to nie czary! Naucz się jej i zawalcz o swoje marzenia z Symposio.

Historia

Kurs maturalny dla mieszkańców Gliwic - historia

Historia bywa trudna i problematyczna dla wielu kursantów. Na naszych zajęciach łączymy w idealnych proporcjach teorię z ćwiczeniami. Aby ją zdać, na nic sprawdzi się zwykłe wkucie pewnych informacji na pamięć. Egzamin skupia się bowiem bardziej na umiejętnościach, aniżeli suchej wiedzy. Po naszym kursie, przy małym wysiłku poradzisz sobie ze zdaniem tego przedmiotu. Kameralne grono kursantów i przyjazna atmosfera to coś, co nas wyróżnia. Nie ważne, czy chcesz rozpocząć studia na kierunku etnologii, filozofii czy historii sztuki. Pomożemy Ci uzyskać jak najlepszy wynik!

Geografia

Kurs maturalny dla mieszkańców Gliwic - geografia

Kurs maturalny z geografii pozwala na dokładne zapoznanie się z wymaganymi na egzaminie zagadnieniami. Każda lekcja to nie tylko teoria, ale także ćwiczenia wymagające użycia nowej wiedzy. Podczas zajęć nasi kursanci korzystają z map i uczą się je odczytywać. Ponadto nabywają umiejętność odczytywania i wnioskowania na podstawie wykresów i diagramów. Geografia jest przedmiotem branym pod uwagę w wymaganiach na studia humanistyczne, społeczne, ale niekiedy również ścisłe. To opcja dla osób, które jeszcze dokładnie nie wiedzą, jak pokierować swoją dalszą ścieżkę edukacji.

Fizyka

Kurs maturalny dla mieszkańców Gliwic - fizyka

Fizyka to bez wątpienia jeden z ciekawszych przedmiotów, mówiących o zjawiskach, które nas otaczają. Chcesz zdawać z niej maturę? Zapraszamy na kursy maturalne z fizyki, dzięki którym powtórzysz materiał i dowiesz się, jak będzie wyglądał egzamin i co się może na nim pojawić. Dbamy o to, aby lekcje przebiegały w przyjaznej atmosferze i komfortowych warunkach. Każde zagadnienie jest dokładnie omawiane, z użyciem zrozumiałych przykładów. Nasze zajęcia to nie tylko teoria, ale przede wszystkim ćwiczenia utrwalające wiedzę. Kursy Symposio z fizyki cieszą się dużym uznaniem wśród najbardziej wymagających maturzystów. Gwarantujemy najwyższy poziom nauczania, dzięki użyciu innowatorskiego systemu Matura-Key.

WOS

Kurs maturalny dla mieszkańców Gliwic - WOS

Kurs maturalny z WOS-u daje uczniom możliwość zapoznania się ze strategiami egzaminacyjnymi, ponadto uczy jak rozwiązywać zadania. Wbrew pozorom, matura z niego nie jest wcale taka łatwa. Autorzy arkusza często go zmieniają i komplikują, nawet na ostatnią chwilę. Nie musisz jednak obawiać się matury z WOS-u. Decydując się na kurs od Symposio, poradzisz sobie znakomicie ze wszystkimi zagadnieniami i zdasz maturę z satysfakcjonującym Cię wynikiem! Nasi nauczyciele zapoznają kursantów z zagadnieniami społecznymi czy politycznymi. Matura z WOS-u stawia przed absolwentami niemałe wymagania. Muszą oni znać historię najnowszą, zasady działania organizacji międzynarodowych czy prawo samorządowe. Niestety, wiele uczniów ma z tymi zagadnieniami problem, stąd tak niskie wyniki maturalne. Nasz kurs z doświadczonym nauczycielem z użyciem programu Matura-Key to gwarancja dobrze zdanej matury z WOS-u.

Kurs maturalny Gliwice

Statystki i opinie uczniów

Naszą działalność prowadzimy od 2013 roku. Przez te lata zgromadziliśmy wielu zadowolonych z naszych kursów uczniów, którzy bez trudu dostali się do najlepszych uczelni w kraju. Nasza metodyka uczenia została sprawdzona przez tysiące osób! Statystyki mówią same za siebie. To aż ok. 2000 osób, które dzięki nam zdało maturę, uzyskując doskonałe wyniki. Sprawdź, dlaczego warto nam zaufać!

  • 01. "serdecznie polecam"
    0%
  • 02. "jestem zadowolona"
    0%
  • 03. "Nauczyciel, który prowadzi zajęcia jest lepszy niż ten, z którym mam do czynienia na codzień w szkole."
    0%
symposio 

Nie ważne czy jesteś z tego miasta, czy z okolicznych miejscowości, bez trudu dotrzesz na nasze zajęcia, korzystając z komunikacji miejskiej. Zajęcia przeprowadzane są raz w tygodniu, popołudniami od poniedziałku do piątku albo w soboty, a trwają po 90 minut. Umożliwiamy na elastyczne dostosowanie czasu zajęć do Twoich potrzeb. Co ważne, możesz zapisać się na dowolną liczbę przedmiotów.

Garść ciekawostek o Symposio
Czy wiesz że?

Działamy od 2013 roku i specjalizujemy się wyłącznie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów!

Nasi nauczyciele – rekordziści, którzy z nami współpracują, są z nami od samego początku, czyli od ponad 11-stu lat!

 

Nasz rekord to 100%! W trakcie naszej edukacyjnej przygody piętnaścioro z naszych uczniów osiągnęło najlepszy wynik na egzaminie.

Teraz czas na Ciebie! 🙂

Przez ponad dziesięć lat przygotowaliśmy do egzaminu ponad SIEDEM TYSIĘCY osób!

1 – powtórka, 2 – teoria, 3 – praktyka, 4 – spirala (utrwalanie wcześniejszych wiadomości), 5 – taktyka egzaminacyjna

Te pięć elementów to podstawa programu na podstawie, którego pracujemy. Przekonaj się, jak może Ci pomóc!

Pytania i odpowiedzi

Sprawdź, czy nie odpowiadamy na Twoje pytania poniżej

Nasze kursy to sposób na szybkie zdanie matury, bez dużego wysiłku. Zaufaj więc naszemu doświadczeniu i zdaj maturę w prosty i przyjemny dla Ciebie sposób.

Kursy wyglądają zupełnie inaczej niż w zwykłej szkole. Są prowadzone w kameralnym gronie i przyjaznej atmosferze. Nasze lekcje spełniają oczekiwania uczniów i są przez nich doceniane. Dbamy o to, aby zaoferować Ci możliwie jak najlepsze warunki.

Wyniki naszych absolwentów mówią same za siebie- możemy poszczycić się najlepszą kadrą nauczycielską, która znakomicie przygotowuje kursantów do matury.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Masz pytania? Odezwij się do nas!