Czym zajmujemy się w Symposio?

Oferujemy unikalne, prowadzone STACJONARNIE w niewielkich grupach, kursy maturalne w Poznaniu, dzięki którym z łatwością przygotujesz się do matury i zdasz ją najlepiej jak to tylko możliwe! Z przyjemnością wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie – nasza specjalizacja to wyłącznie przygotowywanie uczniów do egzaminów. Opieramy działania na naszym autorskim systemie MATURA KEY, dzięki któremu powtarzamy z wami wiadomości ze szkoły, poznajemy tryki i taktyki egzaminacyjne oraz wskazujemy Wam pewne schematy, które będą na Was czekać na maturze. W trakcie kursu posługujemy się metodą spirali, to znaczy zawsze wracamy do rzeczy, które już omawialiśmy, aby utrwalić wiedzę jeszcze lepiej.

Kurs przygotowawcze do matury
na poziomie
Podstawowym i Rozszerzonym

Język polski

Kurs maturalny język polski

Jednym z najchętniej wybieranych przedmiotów przez uczniów w Poznaniu jest właśnie kurs z języka polskiego. Uczniowie, którzy zapisują się na zajęcia na podstawie, często obawiają się egzaminu ustnego i nie wiedzą jakim sposobem zaliczyć egzamin pisemny. W takim wypadku zdarza się, że z arkuszem maturalnym pierwszy raz mają do czynienia dopiero u nas. Nie zmienia to jednak tego, że nawet kursanci z największymi problemami już po paru miesiącach dziwią się jak schematycznie jest skonstruowany egzamin i jak na kursie potrafimy w łatwy sposób doprowadzić do zaliczenia matury, a co więcej, do osiągniecia rezultatu, którego nigdy by się nie spodziewali.

Matematyka

Kurs przygotowawczy do matury matematyka

Nie ma innego przedmiotu, który budziłby tak skrajne emocje. Niektórzy są nią zafascynowani i chcą przygotowywać się do matury na poziomie rozszerzonym, widząc przyszłość w kierunkach ścisłych czy w branży nowych technologii, inni za to są nią przerażeni – nie mogą w nocy spać kiedy pomyślą o czekającym ich majowym wyzwaniu.

Spokojnie, nie pomieszamy Was ze sobą. Zajęcia na obu poziomach są prowadzone w innych grupach. Podczas zajęć z rozszerzenia pobudzamy kursantów do abstrakcyjnego myślenia.

Język angielski

Kurs przygotowujący do matury język angielski

Język angielski najczęściej jest łączony z innymi przedmiotami. Najpopularniejszy jest „pakiet podstawowy”, który oprócz języka obcego, obejmuje polski i matematykę – wszystkie przedmioty, które obowiązkowo należy zdać na maturze. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz poziom rozszerzony, przy rekrutacji na studia będziesz mógł pomnożyć swój wynik przez o wiele lepszy przelicznik.

Biologia

Kursy maturalne biologia

Biologia to jeden z dwóch przedmiotów wymaganych podczas rekrutacji na kierunek lekarski, stomatologię czy weterynarię w Poznaniu i w całej Polsce. Na podstawie zeszłorocznych rekrutacji można stwierdzić, że wyłącznie wynik w okolicach 90% na maturze umożliwia zdobycie miejsca na wybranym kierunku.

Chemia

Kurs maturalny chemia

Powszechna opinia, mówi o tym, że to chemia jest najbardziej wymagającym przedmiotem do zdania na maturze, którego potrzebujesz do rekrutacji na takie kierunki jak stomatologia czy medycyna. Niestety – nasze obserwacje to potwierdzają. Uczniowie, którzy podchodzą do egzaminu muszą się przygotować nie tyle na sprawdzenie ich teoretycznej wiedzy, co na test biegłości obliczeniowej.

Historia

Przygotowanie do matury z historii

Jeszcze w czasach gdy obowiązywała stara matura (ale ta jeszcze starsza, niż „stara matura”) historia była jednym z najbardziej wymagających przedmiotów maturalnych. Zdarzało się, że nawet bardzo dobrzy uczniowie losowali zły temat wypracowania maturalnego – były tylko dwa – i kończyli z rezultatem poniżej swoich możliwości.

W obecnej formie egzamin przeniósł środek ciężkości z encyklopedycznej wiedzy w stronę umiejętności. Nie jest to oczywiście dobry news dla różnych kujonów, nie wystarczy zakuć, w którym roku miała miejsce bitwa pod Salaminą – trzeba użyć inteligencji i wykorzystać nabyty historyczny warsztat. Jednak patrząc na to z drugiej strony to bardzo dobra informacja dla humanistów, którzy po odpowiednim przygotowaniu na naszym kursie maturalnym będą w stanie osiągać najlepsze rezultaty.

Geografia

Kurs przygotowujący do matury Geografia

Geografia jest typowym przedmiotem z pogranicza i dlatego uczniowie, którzy nie są jeszcze pewni swojej edukacyjnej przyszłości zazwyczaj wybierają ją aby otworzyć sobie wiele drzwi i możliwości. To przedmiot, który uczelnie uwzględniają w swoich wymaganiach rekrutacyjnych zarówno na kierunkach ścisłych, przyrodniczych jak i niektórych humanistycznych, także uzyskany dobry wynik z geografii może faktycznie przesądzić o przyjęciu lub nie na wybrane studia.

Fizyka

Przygotowanie do matury z fizyki

Podobno fizyka to bardziej wymagająca matematyka. Jeśli tak, to na pewno także bardziej interesująca – treści zadań dotyczą przecież otaczającego nas świata i zjawisk. Kursanci, z którymi pracujemy to zazwyczaj uczniowie najlepszych poznańskich mat-fizów, nie mamy więc powodu aby wątpić w ich dobre merytoryczne przygotowanie. Jednak nawet realizując w szkole rozszerzony program, z wieloma godzinami fizyki w tygodniu, ze względu na brak czasu, nauczyciele nie znajdują czasu na przygotowanie konkretnie pod egzamin.

WOS

Kurs maturalny WOS

Mimo, że WOS pojawia się jako ostatni na naszej liście – nie jest taki w wyborach maturzystów. Popularność tego przedmiotu wynika z tego, że stał się ofiarą przekonania, że wystarczy oglądać w telewizji wiadomości, aby go dobrze zdać. Wydaje się, że to miejska legenda – twórcy egzaminu z wiedzy o społeczeństwie często go komplikują i zmieniają. Znana była sytuacja w której sam dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w ostatnim momencie przed puszczeniem arkusza do druku, dokonał samodzielnie zmian w temacie wypracowania, tym samym zmieniając długoletnią, stałą formułę, wprawiając w osłupienie maturzystów a nawet samych egzaminatorów. Po naszym kursie nawet najgorsze zmiany nie będą dla Ciebie problemem! Będziesz gotowy na wszystko.

Statystki i opinie Uczniów

Poniżej prezentujemy opracowane wyniki ankiet, które przeprowadzaliśmy w sezonach 20/21 oraz 21/22. Uczniowie - uczestnicy naszych kursów musieli odpowiedzieć czy zgadzają się z podanymi stwierdzeniami. Na każde z nich mogli odpowiedzieć "TAK" lub "NIE". Procent to liczba osób, które zgodziły się z danym zdaniem.

 • 01. "Jestem zadowolony z kursów"
  0%
 • 02. "Gdybym miał wybierać, zapisałbym się na kursy jeszcze raz"
  0%
 • 03. "Gdybym miał wybierać, zapisałbym się na kursy jeszcze raz"
  0%
 • 04. "Nauczyciel, który prowadzi zajęcia jest lepszy niż ten, z którym mam do czynienia na codzień w szkole."
  0%
 • 05. "Lubię Symposio"
  0%

6 KLUCZY
do najlepszego wyniku na maturze

Matura Key

Nasz wyjątkowy program nauczania

Kurs maturalny w niewielkich grupach

Tylko ćwiczenia - bez nudnych wykładów

Niska cena godziny zajęć

Porównując do korepetycji

Fajna grupa, fajni nauczyciele

Żadnego boomerstwa

Kontakt z nauczycielem online

Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu

Darmowe Powtórki Przedmaturalne

Ze wszystkich przedmiotów - obojętne na co chodzisz

Kursy maturalne w Poznaniu prowadzimy w naszych salach zajęciowych w samym centrum miasta. Zajęcia z każdego przedmiotu (dwie godziny lekcyjne pod rząd) odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych – po zakończeniu lekcji w szkołach. Dokładne dni i godziny zajęć ustalamy w porozumieniu z uczestnikami danej grupy na początku roku szkolnego – ze względu na mały rozmiar grup (w zeszłych latach było to średnio pomiędzy 6 a 8 osób) zawsze udaje nam się znaleźć termin, który odpowiada wszystkim kursantom. Większość uczniów zapisuje się na trzy lub dwa przedmioty – łącząc je w pakiety, pod kątem tego, co będą zdawać na maturze. Zajęcia z języka polskiego, angielskiego oraz matematyki prowadzimy na poziomach podstawowym i rozszerzonym a z pozostałych przedmiotów na rozszerzeniu. Ceny oraz atrakcyjne rabaty znajdziesz poniżej w Cenniku.

Garść ciekawostek o Symposio
Czy wiesz że?

Działamy od 2013 roku i specjalizujemy się wyłącznie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów!

Nasi nauczyciele – rekordziści, którzy z nami współpracują, są z nami od samego początku, czyli od ponad 11-stu lat!

 

Nasz rekord to 100%! W trakcie naszej edukacyjnej przygody piętnaścioro z naszych uczniów osiągnęło najlepszy wynik na egzaminie.

Teraz czas na Ciebie! 🙂

Przez ponad dziesięć lat przygotowaliśmy do egzaminu ponad SIEDEM TYSIĘCY osób!

1 – powtórka, 2 – teoria, 3 – praktyka, 4 – spirala (utrwalanie wcześniejszych wiadomości), 5 – taktyka egzaminacyjna

Te pięć elementów to podstawa programu na podstawie, którego pracujemy. Przekonaj się, jak może Ci pomóc!

Poniżej przedstawiamy cennik naszych usług dla kursów 24/25

Cennik

Ceny kursów maturalnych w Symposio odpowiadają chęci połączenia wysokiej jakości naszych zajęć z ich kameralnym charakterem. Są to spotkania w niewielkich grupach (w zeszłych sezonach średnio pomiędzy 6 a 8 osób) z najlepszymi pedagogami w Poznaniu, a w cenę kursu wliczone są wszelkie materiały, podręczniki, arkusze, zadania czy kserówki. Pomimo tego, przy tej ilości godzin w miesiącu, udaje nam się zaoferować ceny atrakcyjne, szczególnie porównując je z ceną za godzinę indywidualnych zajęć. Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu wiemy jak pracować z grupami, aby osiągać efekty nawet jeszcze lepsze niż na korepetycjach.

Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji ekonomicznej, więc w ramach poduszki antyinflacyjnej, oprócz standardowej formy płatności w 8 ratach, umożliwiamy także możliwość bezpłatnego rozłożenia opłat na 9 rat – jeśli jesteś tym zainteresowany, zaznacz to przy zapisie.

PROMOCJE

 • zapisz się na dwa lub trzy przedmioty i skorzystaj z promocyjnych cen podanych poniżej
 • zapisz się na 3 przedmioty i zapłać jednorazowo mniej o 500 PLN!
 • zapisz się na kursy z kolegą/koleżanką – otrzymasz od nas 200 PLN bezpośrednio na Twoje konto za każde polecenie
2 godziny w tygodniu

Kurs maturalny
z 1 przedmiotu

300 PLN/msc (10 rat)

Zapisz się!
4 godziny tygodniowo

PACK MATURALNY
2 przedmioty

PROMO
499 PLN / msc (10 rat)
Normalna cena: 600 PLN/msc

DO KOŃCA PROMOCJI
Dni
h
min
s
Zapisz się!
6 godzin tygodniowo

PACK MATURALNY
3 przedmioty

PROMO
699 PLN/msc (10 rat)
Normalna cena: 900 PLN/msc

DO KOŃCA PROMOCJI
Dni
h
min
s
Zapisz się!
4 godziny tygodniowo

PACK MATURALNY
Medycyna (biol+chem)

499 PLN/msc (10 rat)
Normalna cena: 600 PLN

DO KOŃCA PROMOCJI
Dni
h
min
s
Zapisz się!
6 godzin tygodniowo

PACK MATURALNY
Medycyna PLUS (biol+chem+mat)

599 PLN/msc (10 rat)
Normalna cena: 900 PLN

DO KOŃCA PROMOCJI
Dni
h
min
s
Zapisz się!
2 godziny tygodniowo

Kurs maturalny
Grupa Znajomych

Ceny za utworzenie zamkniętej grupy znajomych zależą od ilości osób w grupie

Aby uzyskać informacje odnośnie ceny, prosimy o kontakt telefoniczny lub przez nasz formularz kontaktowy!

Wycena!

Promocje łączą się ze sobą (to znaczy, że jeśli zapiszesz się np. na trzy przedmioty i zapłacisz jednorazowo, to skorzystasz zarówno z promocyjnej ceny za 3 przedmioty i ze zniżki 10% od całości). Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 przedmiot 299 PLN/msc; 2 przedmioty 499; 3 przedmioty 699 PLN/msc. Ilekroć na stronie oraz w cenniku posługujemy się pojęciem „godzina” lub „godzina lekcyjna”, mamy na myśli jednostkę szkolną o długości 45 minut. W tygodniu odbywają się jedne zajęcia i trwają dwie godziny lekcyjne, czyli 90 minut.

Pytania i odpowiedzi

Sprawdź, czy nie odpowiadamy na Twoje pytania poniżej

Jeśli nie lubisz się przepracowywać, jeśli chciałbyś odkryć jeden prosty sposób aby zdać maturę z wysokim wynikiem bez dużego nakładu pracy, zajęcia w Symposio są dla Ciebie. Uczestnicy kursu egzamin zdają na wyniki zbliżone do maksimum (ci, którzy potrzebują rewelacyjnych rezultatów) lub po prostu go zaliczają (to ci, którzy boją się czy go w ogóle zdadzą). W domu spędziłbyś nad tym dużo więcej czasu a efekty byłyby z pewnością dużo gorsze. Może lepiej zaufać specjalistom? :)

Bez obaw, ze świadomością prowadzimy nasze kursy w zupełnie innej formie niż w szkole. W naszej pracy opieramy się na specjalnie opracowanym systemie Matura Key, dzięki któremu osiągniesz świetne wyniki bez wysiłku. Co roku jesteśmy przez Was oceniani w szczegółowych ankietach. Jeśli ich wyniki wskazują na jakieś problemy (a zdarza się to nieczęsto) od razu przeprowadzamy interwencję. Zgodnie z wynikami naszych badań kurs spełnia oczekiwania ponad 90% uczniów. Jeśli natomiast jesteś Panem Marudą, z tych pozostałych dziesięciu procent… :) A już kompletnie serio - ciągle z nauczycielami dbamy o to, żeby zaproponować Wam najlepsze kursy w Poznaniu. Naszym zdaniem, nie ma żadnych wątpliwości, że to nam się udaje.

Od 2013 roku, zatem od daty w której uczniowie wpisując w Google frazę kursy maturalne Poznań i następnie trafiają na naszą stronę, współpracujemy z ekipą zaufanych nauczycieli. Wielokrotnie byli przez Was oceniani, dlatego jesteśmy ich więcej niż pewni. Także maturalne wyniki absolwentów kursów Symposio zawsze potwierdzały i potwierdzają ich kompetencje. Każda nowozatrudniana osoba jest przepuszczana przez sito starannej rekrutacji. U przyszłych prowadzących szukamy wiedzy i doświadczenia ale równie istotne są energia oraz podejście do uczniów i przedmiotu. Wiele razy byliśmy zmuszeni zapoznawać się z CV nauczycieli, którzy pomimo swojej długiej kariery przynudzali już na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej. Wypalonych nie szukamy. Takim zostawmy pracę w publicznych szkołach :)

Kursy maturalne w Poznaniu organizujemy popołudniami, od poniedziałku do piątku, tak abyś zdążył dojechać po swoich lekcjach. Dajemy Ci gwarancję, że znajdziemy termin, który Ci pasuje. Grupy są na tyle niewielkie, a my mamy już takie doświadczenie, że nie stanowi to dla nas problemu. Także jeśli zapiszesz się na więcej niż jeden przedmiot, oczywiście zajęcia będą odbywały się w innych godzinach, tak abyś mógł we wszystkich uczestniczyć. Po dostosowaniu godzin do Waszych możliwości publikujemy na początku roku harmonogram i zgodnie z nim prowadzimy zajęcia już do końca kwietnia.

Jest możliwe.

Wszystko zależy od tego na jakim poziomie się do nas zgłaszasz. Jeśli myślisz o medycynie i na próbnych egzaminach masz wyniki ok. 75% to uda nam się podciągnąć Cię o te paręnaście procent - dokładnie tyle ile potrzebujesz do rekrutacji. Z drugiej zaś strony, jeśli zgłosisz się do nas, nie zdając egzaminu próbnego z polskiego, to uda nam się przygotować Cię na 70% procent i więcej. Zimna statystyka mówi - uczestnictwo w zajęciach średnio (czyli biorąc pod uwagi takie dwa skrajne przypadki jak te opisane powyżej) podniesie Twój wynik o 34%.

Kursy prowadzimy w samym centrum Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku, niedaleko od Dworca PKP. Adres: Adres: Święty Marcin 29, 61-806 Poznań.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Masz pytania? Odezwij się do nas!