Czym zajmujemy się w Symposio?

Oferujemy wyjątkowe, STACJONARNE, prowadzone w kameralnych grupach, kursy maturalne prowadzone w Warszawie, dzięki którym przygotujesz się do matury najlepiej jak to możliwe! Z dumą wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie – specjalizujemy się wyłącznie w pracy z uczniami przygotowującymi się do egzaminów. Nasze działania opieramy na unikalnym, autorskim systemie MATURA KEY, który pozwala nam wraz z Wami powtarzać i utrwalać wiadomości ze szkoły, poznawać najskuteczniejsze taktyki i triki egzaminacyjne oraz odkrywać pewne schematy, według których konstruowane są arkusze, które będą czekały na Was na maturze. W trakcie kursu używamy metody spirali, odnosząc się na kolejnych zajęciach do rzeczy, które wcześniej omawialiśmy, sprawiając, że wiedza jest utrwalana jeszcze solidniej.

Sprawdź jak bardzo nasze kursy przygotowawcze różnią się od tradycyjnych, nudnych szkolnych lekcji!

Kurs przygotowawcze do matury Warszawa
na poziomie
Podstawowym i Rozszerzonym

Język polski

Kurs maturalny Warszawa język polski

Kurs z języka polskiego to jeden z najczęstszych przedmiotów wybieranych przez uczniów w Warszawie. Osoby, które zapisują się na nasze kursy na podstawie często obawiają się egzaminu maturalnego ustnego, nie mają pomysłu jak jak „ugryźć” egzamin maturalny pisemny. Najczęściej arkusz maturalny pierwszy raz mają przed sobą dopiero u nas na zajęciach, jednocześnie dziwiąc się, że kurs przygotowujący do matury z polskiego wskazuje im jak schematycznie i łatwo zdobyć dużą ilość punktów.

PS – gdybyś chciał zapoznać się z listą lektur wymaganych obowiązkowo na maturze, częstuj się, mamy ją tutaj: Lista obowiązkowych lektur matura

Matematyka

Kurs przygotowawczy do matury Warszawa matematyka

Nie ma innego przedmiotu, który budziłby tak skrajne emocje. Niektórzy są nią zafascynowani i chcą przygotowywać się do matury na poziomie rozszerzonym, widząc przyszłość w kierunkach ścisłych czy w branży nowych technologii, inni za to są nią przerażeni – nie mogą w nocy spać, kiedy pomyślą o czekającym ich majowym wyzwaniu.

Język angielski

Kurs przygotowujący do matury Warszawa język angielski

Maturzyści często łączą zajęcia z angielskiego z innymi przedmiotami. Najczęściej bywa to „pakiet podstawowy” – oprócz języka obcego, także polski i matematyka – wszystkie obowiązkowe przedmioty maturalne. Warto pamiętać, że wybierając poziom rozszerzony możesz przemnożyc swój wynik przy rekrutacji przez o wiele bardziej atrakcyjny przelicznik. Zastanów się więc, czy nie dasz rady na wyższym poziomie?

Biologia

Kursy maturalne Warszawa biologia

Wraz z chemią biologia to jeden z podstawowych przedmiotów, które są wymagane do rekrutacji na stomatologię, weterynarię czy wreszcie medycynę w Warszawie oraz w całym kraju. Bez osiągnięcia wysokiego wyniku, a na najlepszych uniwersytetach jest to powyżej 90%, można tylko pomarzyć o zdobyciu miejsca na wybranym kierunku.

Chemia

Kurs maturalny Warszawa chemia

Zazwyczaj mówi się, że to właśnie chemia jest najbardziej wymagającym przedmiotem do zdania, który jest brany pod uwagę przy rekrutacji na kierunki takie jak medycyna czy stomatologia. Niestety – jest to zgodne z naszymi obserwacjami. Od uczniów podchodzących do matury wymaga się nie tylko znajomości zagadnień z programu ale przede wszystkim (co najtrudniejsze) biegłości obliczeniowej.

Historia

Kurs przygotowawczy do matury Warszawa historia

Hen dawno temu, jeszcze gdy obowiązywała stara matura (ta jeszcze starsza niż „stara matura”) historia była jednym z najbardziej wymagających egzaminów maturalnych. Często bardzo dobrzy uczniowie po prostu źle losowali tematy wypracowań maturalnych – były dwa, bardzo szczegółowe – i kończyli z wynikiem poniżej ich możliwości.

Geografia

Kurs przygotowujący do matury Warszawa Geografia

Geografia to przedmiot, który pojawia się jako brany pod uwagę zarówno w rekrutacji na kierunki społeczne jak i typowo humanistyczne. Zdarza się także, że przydaje się na kierunkach ścisłych. Jest zatem typowym przedmiotem z pogranicza i dlatego uczniowie, którzy nie są jeszcze pewni swojej edukacyjnej przyszłości zazwyczaj wybierają ją aby otworzyć sobie wiele możliwości.

Fizyka

Kursy maturalne Warszawa fizyka

Mówi się, że fizyka to bardziej wymagająca matematyka. Ale mówi się także, że fizyka to bardziej interesująca matematyka – treści zadań dotyczą przecież otaczających nas zjawisk. Kursanci, z którymi pracujemy to najczęściej uczniowie najlepszych warszawskich mat-fizów, nie mamy powodu wątpić w ich odpowiednie wstępne przygotowanie. Rozumiemy jednak, że z powodu przeładowanej podstawy programowej, nawet realizując w szkole wiele godzin fizyki tygodniowo nie ma czasu na odpowiednie przygotowanie pod kątem egzaminu.

WOS

Kurs maturalny Warszawa WOS

WOS – ostatni na naszej liście, nie oznacza to, że ostatni w wyborach maturzystów. Utarło się przeświadczenie, że żeby poradzić sobie z maturą z tego przedmiotu wystarczy regularnie oglądać wiadomości w telewizji. To chyba urban legend – autorzy arkuszy z wiedzy o społeczeństwie dosyć często ją bowiem plączą, zmieniają i komplikują. Dosyć głośno było o przypadku, w którym sam Dyrektor CKE, na ostatnią chwilę dokonał zmian w temacie wypracowania, tym samym niszcząc jego wieloletnią formułę i zadziwiając uczniów, nauczycieli a także samych egzaminatorów.

Kurs maturalny Warszawa

Statystki i opinie uczniów

Poniżej prezentujemy opinie naszych uczniów, którymi dzielili się z nami podczas corocznych ankiet, przeprowadzanych przez nas pod koniec kursu, w sezonach 21/22 oraz 22/23. Wszystkich ich prosiliśmy o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy zgadzają się z poniższymi zdaniami. Procent oznacza liczbę osób, które zgodziły się z danym stwierdzeniem.

 • 01. "Jestem zadowolony z kursów"
  0%
 • 02. "Gdybym miał wybierać, zapisałbym się na kursy jeszcze raz"
  0%
 • 03. "Gdybym miał wybierać, zapisałbym się na kursy jeszcze raz"
  0%
 • 04. "Nauczyciel, który prowadzi zajęcia jest lepszy niż ten, z którym mam do czynienia na codzień w szkole."
  0%
 • 05. "Lubię Symposio"
  0%
Symposio Centrum Edukacyjne opinie

Ja uważam, że każdemu się takie kursy przydają, chociażby po to, żeby sobie uświadomić, że nawet jak się myślało że się wie wszystko albo bardzo dużo to nagle w zderzeniu z tym co nauczyciele nam pokazują na zajęciach, okazuje się że jeszcze wiele brakowało. Moim zdaniem, wszystko w porządku, grupa niewielka, nauczyciel w porządku. Najfajniejszy był podział lekcji – mimo, że to aż dwie godziny szkolne, to jakoś to jest tak ujęte, tak się zmieniają różne ćwiczenia, że nie da rady się zmęczyć albo znudzić.

Kurs maturalny
Natalia
Warszawa

Moja ekipa to był polski, angielski i matematyka. Tak przez cały rok się jakoś ślizgaliśmy, uczęszczaliśmy. Ale na pewno też robiliśmy, to na pewno – na kursach się robi. Bo w szkole to raczej się nie robi, powiedzmy sobie szczerze, tylko się jakoś kitra w ostatniej ławce, aby na dopuszczający… Matura jest zdana, a taki był cel, cel osiągnięty, zatem wszystko jest świetnie.

Kurs maturalny
Mateusz
Warszawa

Byłem w jednym z najlepszych matfizów w stolicy, od dziecka miałem także korki z matematyki, fizyki, więc wyniku na egzaminie byłem więcej niż pewien. Na samym kursie po po pierwsze czas szybko mijał, a wiadomo jak to z fizyką – bywa trudno. Po drugie tematy były jakoś tak omawiane, a potem ćwiczone, że z przyjemnością robiłem nawet to co widziałem. Miałem fajną grupę, naprawdę dobrego nauczyciela. Mój wynik – tak jak myślałem, rewelacja. Ale pewnie gdyby nie Symposio byłby troszkę gorszy 🙂

Kurs maturalny
Kacper
Warszawa

Moja córka chodziła na trzy przedmioty przygotowujące do medycyny. Wyniki 89, 92 i 87, jeszcze marudziła, na który chce uniwersytet. Nie wiem oczywiście na ile to wasza zasługa, ale zajęcia na pewno nie przeszkodziły w dobrym wyniku. Zresztą dziecko kolegi, który go zapisał na kursy też bardzo pozytywnie, tylko że na Politechnikę. Córka była zadowolona.

Kurs maturalny
p. Jacek
Warszawa

Zapisałam dziecko na kursy przedmaturalne do Symposio i mogę tylko polecić. Wszystkie przedmioty o niebo lepiej niż mogliśmy sobie wyobrazić, nauczycielka od polskiego wręcz groziła pod koniec drugiej klasy, że nie dopuści syna do matury jak tak będzie dalej. Ja go znam, wiedziałam, że w domu nie mam co liczyć na to, że będzie się uczył. Ostatecznie matura zaliczona!

Kurs maturalny
p. Elwira
Warszawa
Poprzedni
Następny

6 KLUCZY
do najlepszego wyniku na maturze

Matura Key

Nasz wyjątkowy program nauczania

Kurs maturalny w niewielkich grupach

Nie marnujemy czasu na wykłady - tylko ćwiczenia

Niska cena godziny zajęć

Porównując do zajęć indywidualnych

Fajna grupa, fajni nauczyciele

Bez przynudzania, bez boomerstwa

Kontakt z nauczycielem online

Codziennie, przez całą dobę

Darmowe Powtórki Przedmaturalne

Ze wszystkich przedmiotów - obojętne na co chodzisz

Stacjonarne kursy maturalne w Warszawie prowadzimy w niewielkich grupach (w zeszłych latach średnio od 6 do 8 osób w grupie) w samym centrum miasta w naszych salach zajęciowych popołudniami w dni robocze lub w weekendy. Zajęcia z jednego przedmiotu odbywają się raz w tygodniu przez dwie godziny lekcyjne – 90 minut na jednym spotkaniu. Istnieje możliwość zapisu na dowolną liczbę przedmiotów, większość uczniów łączy parę z nich tworząc packi maturalne, korzystając z promocyjnych cen. Im więcej przedmiotów wybierzesz, tym cena za jeden będzie niższa! Szczegóły poniżej, w naszym Cenniku. Z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego kursy prowadzimy na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym a z pozostałych przedmiotów, czyli chemii, biologii, historii, wosu, fizyki oraz geografii wyłącznie na poziomie rozszerzonym.

Garść ciekawostek o Symposio
Czy wiesz że?

Działamy od 2013 roku i specjalizujemy się wyłącznie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów!

Nasi nauczyciele – rekordziści, którzy z nami współpracują, są z nami od samego początku, czyli od ponad 10-ciu lat!

 

Nasz rekord to 100%! W trakcie naszej edukacyjnej przygody dziewięcioro z naszych uczniów osiągnęło najlepszy wynik na egzaminie.

Teraz czas na Ciebie! 🙂

Przez ponad dziesięć lat przygotowaliśmy do egzaminu ponad 2000 osób!

1 – powtórka, 2 – teoria, 3 – praktyka, 4 – spirala (utrwalanie wcześniejszych wiadomości), 5 – taktyka egzaminacyjna

Te pięć elementów to podstawa programu na podstawie, którego pracujemy. Przekonaj się, jak może Ci pomóc!

Poniżej przedstawiamy cennik naszych usług dla kursów 23/24

Cennik kursy maturalne Warszawa

Ceny naszych kursów maturalnych wynikają z chęci połączenia jakości naszych zajęć z ich kameralnym charakterem. Oferujemy spotkania w niewielkich grupach (w sezonie 22/23 w grupach było średnio pomiędzy 6 a 8 osób) z najlepszymi pedagogami w Warszawie. Mimo tego, przy tej ilości godzin w miesiącu, udaje nam się zaoferować ceny atrakcyjne, szczególnie jeśli porównamy je z ceną za godzinę indywidualnych zajęć. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak pracować z grupami, aby efekty były porównywalne, a nawet jeszcze lepsze niż na korepetycjach.

Rozumiemy trudną sytuację ekonomiczną, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy i w ramach poduszki antyinflacyjnej oprócz standardowej formy płatności w 8 ratach, oferujemy także możliwość bezpłatnego rozłożenia opłat na 9 rat (cena łączna jest taka sama, po prostu kwota miesięczna ulega obniżeniu).

Oferujemy także następujące zniżki i promocje:

 • Zapisz się na drugi oraz trzeci przedmiot i zapłać mniej! Szczegóły poniżej
 • Zapłać za całość kursu z 3 przedmiotów w jednej wpłacie i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 600 PLN od kwot podanych poniżej
 • Poleć nasze kursy i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 5% dla Ciebie i dla innego uczestnika
 • Zapłać za całość kursu z 1 lub 2 przedmiotów i otrzymaj dodatkowy rabat w wysokości 10% od kwot podanych poniżej
2 godziny w tygodniu

Kurs maturalny
z 1 przedmiotu

350 PLN / msc (8 rat)

Zapisz się!
4 godziny tygodniowo

PACK MATURALNY
2 przedmioty

599 PLN / msc (8 rat)

TYLKO 250 PLN miesięcznie więcej niż za kurs z 1 przedmiotu

Normalna cena: 700 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
6 godzin tygodniowo

PACK MATURALNY
3 przedmioty

749 PLN / msc (8 rat)

TYLKO 150 PLN miesięcznie więcej niż za kurs z 2 przedmiotów

Normalna cena: 1050 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
4 godziny tygodniowo

PACK MATURALNY
Medycyna (biol+chem)

599 PLN / msc (8 rat)

Normalna cena: 700 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
6 godzin tygodniowo

PACK MATURALNY
Medycyna PLUS (biol+chem+mat)

749 PLN / msc (8 rat)

TYLKO 150 PLN miesięcznie więcej niż „MEDYCYNA”

Normalna cena: 1050 PLN

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Zapisz się!
2 godziny tygodniowo

Kurs maturalny
Grupa Znajomych

Ceny za utworzenie zamkniętej grupy znajomych zależą od ilości osób w grupie

Aby uzyskać informacje odnośnie ceny, prosimy o kontakt telefoniczny lub przez nasz formularz kontaktowy!

Dni
h
min
s
Czas trwania promocji
Wycena!

Promocje łączą się ze sobą, to znaczy jeśli zapiszesz się np. na trzy przedmioty i zapłacisz jednorazowo, to możesz skorzystać zarówno z promocyjnej ceny za 3 przedmioty i jednocześnie obniżymy twoją płatność za całość o 10% PLN. Ilekroć na stronie oraz w cenniku posługujemy się pojęciem „godzina” lub „godzina lekcyjna” – mamy na myśli jednostkę szkolną, o długości 45 minut. W tygodniu odbywają się jedne zajęcia i trwają dwie godziny lekcyjne, czyli 90 minut. Zajęcia nie odbywają się w ferie, przerwy świąteczne oraz inne wolne dni. Najniższa cena obowiązująca w ostatnich trzydziestu dniach – jeden przedmiot – 350 PLN, dwa przedmioty – 599 PLN, trzy przedmioty – 749 PLN miesięcznie. 

Pytania i odpowiedzi

Sprawdź, czy nie odpowiadamy na Twoje pytania poniżej

Hmm, chyba lepiej zapytać dlaczego miałbyś się na nie nie zapisać? Głównym powodem uczestnictwa w kursach maturalnych w Symposio powinno być lenistwo… Dokładnie - lenistwo. Uczestnicy kursu egzamin dojrzałości zdają bez większego wysiłku (to ci, którzy boją się czy go zaliczą) oraz osiągają wyniki zbliżone do maksimum (to znowu ci, którzy potrzebują rewelacyjnych rezultatów). W domu na pewno spędziłbyś nad tym dużo więcej czasu a i efekty byłyby z pewnością gorsze. Więc może… Lepiej zaufać specjalistom? :)

Nie ma czego się obawiać, nasze kursy, ze świadomością prowadzimy w kompletnie innej formie niż w szkole. Opieramy się na naszym specjanie opracowanym systemie Matura Key, dzięki któremu osiągniesz świetne wyniki bez dużego wysiłku. Każdego roku maturzyści w ankietach oceniają nasze zajęcia. Jeśli coś by się nie zgadzało (a zdarza się to nieczęsto) od razu podejmujemy interwencję. Według naszych badań kurs spełniają oczekiwania ponad 90% uczniów. Natomiast, jeśli jesteś marudą, z tych pozostałych dziesięciu procent… :) A na poważnie - cały czas z nauczycielami dbamy o to, żeby zaproponować Wam najlepsze kursy w Warszawie. Naszym zdaniem, nie ma żadnych wątpliwości, że to nam się udaje.

Od 2013 roku, zatem od daty w której uczniowie wpisując w Google frazę kursy maturalne Warszawa, trafiają na naszą stronę, pracujemy z ekipą zaufanych nauczycieli. Juz wielokrotnie byli przez Was oceniani, dlatego jesteśmy ich pewni. Dodatkowo rezultaty absolwentów kursów w Symposio zawsze potwierdzają ich kompetencje. Kiedy zatrudniamy kogoś nowego, przepuszczamy go przez sito profejsonalnej rekrutacji. Liczy się dla nas doświadczenie oraz wiedza ale równie istotne są energia oraz podejście do uczniów i przedmiotu. Wiele razy otrzymywaliśmy CV od nauczycieli, którzy mimo swojej długiej kariery zanudzali nas już na pierwszej rozmowie. Wypalonym osobom dziękujemy. Tacy, niech uczą w szkołach publicznych :)

Kursy dla maturzystów są organizowane popołudniami, po szkole, w dni robocze oraz w soboty. Każdy z zapisanych uczniów podaje nam swoją dyspozycyjność, a my przydzielamy go do takiej grupy, która godzinowo mu pasuje - nie ma zatem ryzyka, że nie będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach. Ze względu na to, że prowadzimy kursy w niewielkich grupach zawsze nam się to udaje. Dokładny harmonogram (zgodny z Waszą dyspozycyjnością) zostanie ogłoszony krótko przed rozpoczęciem zajęć.

Jest możliwe.

Wszystko jest zależne od tego z czym do nas przychodzisz. Jeśli chciałbyś dostać się na medycynę i na maturach próbnych masz wyniki w okolicach 75% to uda nam się podciągnąć Cię o paręnaście procent - dokładnie tyle ile potrzeba do rekrutacji. Z drugiej zaś strony, jeśli zgłosisz się do nas, nie zdając egzaminu próbnego z polskiego, to uda nam się przygotować Cię na 70% i więcej procent. Zimna statystyka mówi - uczestnictwo w zajęciach średnio (czyli biorąc pod uwagi takie dwa skrajne historie jak powyżej) podniesie Twój wynik o 34%.

Zajęcia odbywają się w samym centrum Warszawy, w budynku XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja, przy pl. Stanisława Małachowskiego 1, tuż obok Galerii Zachęta i Ogrodu Saskiego, gdzie można się z łatwością w sześć minut dostać ze stacji pierwszej i drugiej linii Metra Świętokrzyska.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Masz pytania? Odezwij się do nas!